به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

آموزش مدیریت سایت؛ ضرورتی انکار ناپذیر

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۰۳ آبان ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۲

طراحی سایت و ورود به دنیای کسب و کارهای اینترنتی، یکی از اساسی ترین نیازها و بایدهای یک بیزینس در دنیای امروز به شما می رود اما زمانی که کاری بدون دانش مورد نیاز استارت میخورد، نمیتوان و نباید آینده ی روشنی برای آن متصور بود! لذا فراگیری نحوه ی مدیریت سایت، تبدیل به یکی از الزامات کسب و کارهای اینترنتی می شود که هر مدیر مدبری قطعاً به سمت آن حرکت خواهد کرد.

ابعاد مدیریت سایت

مدیریت سایت شامل موارد مختلفی می شود که در اینجا با آنها آشنا می شویم:

۱. تولید محتوا: شاید مهمترین بخش مدیریت سایت همین باشد. پویایی بخشیدن به سایت، تنها با تولید محتوای مناسب و مرتبط با موضوع فعالیت آن مقدور است و هر حالت دیگری به همین جا ختم می شود! اگر مدیر سایت با موضوع سایت خود، بازار هدف آن، پنل مدیریت و اصول تولید محتوا آشنا نباشد، تحت هیچ شرایطی نمیتواند در اداره ی سایت موفق ظاهر شود.

۲. ارتباط با بازدیدکنندگان: جذب بازدید کننده یکی از کارهای دشوار در اداره ی سایت و نگه داشتن آن، دشوار تر! مدیریت سایت باید برای برقراری ارتباط مؤثر با بازدیدکنندگان از طریق تولید محتوای مناسب، پاسخ به نظرات و پاسخ به تماسها مبادرت ورزد. غافل شدن از بازدیدکننده منجر به مرگ تدریجی وب سایت و نهایتاً نابودی کسب و کار مبتنی بر وب شما خواهد شد.

۳. نگهداری سایت: البته دو مورد فوق شاید در این نیز جای گیرند اما این را با هدف دیگری طرح کردم؛ نگهداری سایت از بعد فنی یعنی آنالیز سایت، پیگیری مشکلات و رفع مشکلات احتمالی، بررسی و آماده سازی و ترتیب اثر دادن به سفارشات مشتریان احتمالی و … .

۴. بازاریابی اینترنتی: پیاده سازی تمام تکنیکهای بازاریابی اینترنتی به منظور جذب بازدیدکننده ی هدفمند، یکی از کارهایی است که انجام آن تأثیر غیرقابل انکاری بر وضعیت کسب و کار مالک سایت میگذارد. این مورد نیز مستقیماً متوجه مدیر سایت و در حیطه ی مسئولیتهای مدیریت قرار میگیرد.

نکته مثبت قضیه این است که با توجه به پیشرفتهای حاصل در برنامه نویسی و طراحی سایت، دیگر نیازی به داشتن دانش طراحی وب برای مدیریت سایت نیست و خوشبختانه هرکس بلد باشد با کامپیوتر کار کند، پس از دریافت حداقل آموزشها، خواهد توانست با بخش مدیریت سایت خود نیز کار کند و از آن به بعد نیاز به آموزشهایی در موارد فوق خواهد داشت.

بلاگ وب آر جی بی برای انتقال آموزشهایی در زمینه مدیریت سایت در خدمت شماست.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطالب مرتبط

دیدگاهها: ۲

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *