به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

آنالیز سایت در ۱۷ گام-بخش دوم

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۱۹ دی ۱۳۹۰ دیدگاهها: ۰

در ادامه ی آموزش آنالیز سایت، به نکاتی دیگر اشاره میکنیم که در بازدهی طراحی سایت شما تأثیر بسزایی خواهند داشت.

۷. آیا فونت مورد استفاده در سایت، خوانا است؟

خواندن فونت باید آسان بوده و باعث زده شدن بازدید کننده نشود. خیالاتی شدن و استفاده از فونتهای عجیب و غریب توصیه نمی شود. یک فونت ساده با رنگی مشخص در پس زمینه سایت، بهترین انتخاب است.

۸. آیا پاراگرافهای بلند و حجیم در صفحه وجود دارد؟

پاراگرافهای بلند و قسمتهای حجیم در متن، اغلب نادیده گرفته می شوند. سعی کنید متن خود را به بخشهای کوتاه تقسیم نموده و مقصود خود را در آن بیان نمایید.

۹. آیا منوها به روشنی معرف صفحه مقصد در سایت هستند؟

طراحی سایت و کارا بودن آن، چیزی است که اغلب نادیده گرفته می شود حال آنکه از موارد بسیار با اهمیت در بیزینسهای آنلاین به شمار می روند. با خود درباره اطلاعاتی که می خواهید در بازدید از سایت بدست آورید، فکر کنید سپس منوهای سایت را طرح ریزی نمایید. فراموش نکنید که وجود دو صفحه در سایت الزامی است: ۱. تماس با ما. ۲. درباره ما

۱۰. آیا تماس با مدیر بیزینس آسان است؟

اگر سایت شما کار خود را به خوبی انجام دهد، به احتمال قوی پراسپکتهایی (مشتریان احتمالی) خواهید داشت که به دنبال اطلاعات بیشتر هستند یا سئوالاتی دارند، باید راه ساده ای برای یافتن شما داشته باشند. مشتریان احتمالی به دنبال فهم این موضوع هستند که آیا در آینده، چه برای پشتیبانی و چه برای گارانتی، خواهند توانست شما را بیابند یا خیر.

۱۱. آیا می توانید اطلاعات بیشتری درباره صاحب کمپانی یا کارمندان آن پیدا کنید؟

بازدید کنندگان اغلب به دنبال حصول اطمینان از برقراری ارتباط با انسانهای واقعی هستند. داشتن یک صفحه “درباره ما” راهی عالی برای اثبات بهترین بودن شما در انجام کار است.

عکس فراموش نشود – هر کسی به دنبال ربط دادن یک چهره به بیزینس است.

۱۲. آیا با مطلب رابطه برقرار می کنید؟

بازدید کنندگانی که چنین حسی دارند، با احتمال بیشتری به سایت باز خواهند گشت و/یا مشتری شما خواهند شد. داستان خود را بگویید همچنین دلیل اینکه شما انتخاب صحیح هستید را نیز ذکر نمایید.

می توانید با بازدید کننده خود ارتباط برقرار کنید اگر: صادق باشید، روش نوشتنتان محاوره ای باشد و شرح حال هایی حقیقی از دیگر مشتریان به مطلب اضافه کنید.

۱۳. سبک نوشتن رسمی است یا محاوره ای؟

نوشتن رسمی خوب است اما برای شرکتهای بزرگ. یک بیزینس کوچک نباید وانمود کند که هویتی بزرگ و رسمی دارد. توانایی شما در برقراری ارتباط با مشتریانتان، دلیل مهم در انتخاب شما توسط آنهاست. سبک نوشتن خود را محاوره ای برگزیده و مخاطب را نیز درگیر نمایید.

۱۴. آیا در بالای صفحه فرم وجود دارد؟

فرم عوضیت از طریق ایمیل تنها راهی است که می توانید اطلاعات بازدید کنندگان را از سایت خود جمع آوری کنید. مطمئن شوید که فرم در جایی مشخص و واضح در بالای صفحه قرار دارد. دقت داشته باشید که این فرم هرچه بهتر به نظر آید، افراد بیشتری آن را تکمیل خواهند نمود.

۱۵. آیا پیشنهادی که ارائه می شود به اندازه کافی مناسب هست که ایمیلتان را بدهید؟

فرم فوق باید با هدیه ای همراه باشد که برای تحریک بازدید کننده به دادن اطلاعات خود به شما، کفایت کند. مثلاً: ارائه نکات حقیقی، مشاوره ای قابل اجرا، پیشنهادی خاص که به پراسپکتهای شما کمک فوری می کند و … .

۱۶. آیا از مولتی مدیا استفاده شده است؟

استفاده از مولتی مدیا، یک روش عالی برای دادن شخصیت و جذابیت به سایت است. با استفاده از این روش خواهید توانست پیام خود را با روش مناسب به بازدید کنندگانتان انتقال دهید. (البته سرعت اینترنت بازار هدف را هم در نظر داشته باشید!)

۱۷. آیا لینکهایی به شبکه ها و رسانه های اجتماعی وجود دارد؟

رسانه اجتماعی به شما امکان برقراری ارتباط با بازدید کنندگانتان را می دهد همچنین امکان در تماس بودن با یکدیگر را هم به بازدید کنندگان می دهد. لینکهایی به فیس بوک، توییتر، کلوب، بلاگ سایتتان و صفحات شخصی خود در سایر رسانه ها و شبکه های اجتماعی در سایت خود قرار دهید. پیدا کردن خود در سطح رسانه های اجتماعی را برای همه ساده کنید؛ حتی اگر عده ای فرم شما را تکمیل نکرده باشند، شاید بخواهند شما را در برخی از رسانه های احتماعی دنبال کنند.

منبع: infusionsoft.com

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)

مطالب مرتبط

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *