به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

استفاده از امضاء ایمیل

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۳۰ مهر ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۰

در بحث آموزش مدیریت سایت، یکی از نکات حائز اهمیت استفاده از حداکثر قابلیتهاست. ایمیل یکی از پرکاربردترین ابزارهای ارتباطی این روزها محسوب می شود از این رو می توان از آن به نحو احسنت برای معرفی سایت بهره گرفت. البته منظور به هیچ وجه بمباران تبلیغاتی اینباکس ها نیست چرا که کلاً چنین کاری از هر نوع حرفه ای گری به دور است و فاقد ارزش.

در اینجا میخواهیم به بخشی از ایمیل اشاره کنیم که از دید بسیاری پنهان و بلا استفاده مانده است: email signature یا امضاء ایمیل.

امضاء ایمیل چیست؟

اگر به برخی ایمیل های دریافتی خود دقت کرده باشید (البته تعداد آنها قطعاً بسیار کم خواهد بود!)، زیر متن اصلی ایمیل یک سری اطلاعات درباره فرستنده ی آن موجود است مثلاً نام و نام خانوادگی، آدرس سایت و تلفن یا حتی یک جمله ی زیبا. برای مثال تصویر زیر را ببینید:

امضاء ایمیل (email signature)

همان طور که در تصویر فوق مشاهده میفرمایید، بخش امضاء ایمیل می تواند کاملاً معرف شما و فعالیتتان باشد و در جذب مخاطب بیشتر به شما کمک کند. توصیه اکید من بر استفاده از این قابلیت ایمیل است.

نحوه استفاده از امضاء ایمیل

این کار بسته به سرویس دهنده ی شما، متفاوت خواهد بود.

Gmail: اگر از جیمیل استفاده میکنید، زیر آواتارتان میتوانید روی دکمه ی settings (به شکل چرخ دنده) کلیک کرده سپس گزینه settings را برگزینید و در محیط جدیدی که لود می شود، از قسمت General در پایین صفحه، بخش signature را به شکل دلخواه ویرایش کنید.

Yahoo: در مورد یاهو، از بالا قسمت options را کلیک کرده سپس mail options را باز کنید. در مرحله ی بعد از سمت چپ، می بایست signature را کلیک کنید. سپس از منوی افتادنی سمت راست که لود خواهد شد، show a rich text signature را انتخاب کرده و در کادر زیر امضاء دلخواه را طراحی نمایید.

سایر میل سرویس ها: در مورد سایر سرویس دهنده ها، اغلب موارد مشابهی وجود دارند که کار ساخت امضاء را برای شما راحت خواهند کرد.

چند نکته:

  • حتی المقدور از عکس در امضاء استفاده نکنید و یا اگر استفاده میکنید، حتماً برای عکس آلت تعریف کنید تا در صورت عدم نمایش، کاربر سردرگم نشود.
  • داستان نویسی را کنار بگذارید و امضائی مختصر و مفید برای ایمیل بسازید.
  • چند راه تماس در امضاء معرفی کنید تا اگر یکی از آنها در دسترس نبود و یا کاربر تمایلی به آن نداشت، بتواند از راه دیگر استفاده کند.

امضاء ایمیل از آنجایی که مستقیماً به کاربر در ارتباط با شما می رسد، می تواند تأثیر گذاری به مراتب بیشتری از مثلاً یک بنر داشته باشد.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)

مطالب مرتبط

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *