به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

افزودن عکس جدید به سایت

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۲۰ مهر ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۴

وجود عکس در مطالب مختلف سایت، به زیبایی و جذابیت مطلب کمک میکند اما برای اینکه عکس تأثیر گذاری لازم را داشته باشد، رعایت چند نکته ساده هنگام افزودن عکس، الزامی است. در این مطلب به این نکات اشاره میکنیم:

 

۱. ارتباط با موضوع مطلب

نکته ای بسیار ساده و پیش پا افتاده که گهگاه نادیده گرفته می شود. وقتی مطلبی درباره ی گردشگری در مازندران منتشر میکنید، تصاویر نباید نمایش دهنده ی زیبایی های گیلان و اماکن دیدنی آستارا باشد! هنگام ارسال محتوا درباره ی اینترنت، انتشار تصویری از تراکم جمعیت در مترو چندان مناسب نیست و … .

۲. حداقلِ استفاده عکسهای بسیار با کیفیت

انتشار چنین تصاویری به خودی خود ایرادی ندارد اما مشکل در میزان مصرف پهنای باند شما همچنین در عدم توانایی بسیاری کاربران در مشاهده ی چنین تصاویری است. وقتی عکسی کیفیت بالا داشته باشد، طبعاً حجم بالایی نیز دارد و این امر در نهایت منجر به افزایش زمان لود شدن صفحه می شود که قطعاً باب میل کسی نیست و در نهایت باعث رانده شدن بازدیدکننده از سایت شما می شود هرچند که نفس عمل انتشار تصاویر با کیفیت مورد پسند بسیاری است اما سرعت اینترنت چیزی است که اصل توجه باید به آن باشد!

۳. برچسب آلت (alt) عکس

یکی از نکاتی که اغلب فراموش می شود، تعریف این خصیصه برای تصاویر است. این مورد وقتی کاربرد پیدا میکند که به سئو و بهینه سازی سایت توجه کنیم. از آنجایی که روباتهای موتورهای جستجو و مخصوصاً گوگل، نمیتوانند داخل عکس را بخوانند لذا وجود این برچسب در عکس، باعث می شود تا موضوع عکس برای آنها مشخص گردد پس این مورد برای رنک گرفتن تصاویر شما حائز اهمیت است.

نکته ی دیگر در این مورد، این است که وقتی تصویری به هر دلیلی لود نشود، این متن نمایش داده میشود و به این ترتیب، کاربر متوجه می شود که موضوع عکس چیست.

۴. تایتل عکس

یکی دیگر از بخشهایی که در زمان افزودن عکس مهم است و باز هم به سئو ارتباط مستقیم پیدا میکند.

۵. ابعاد عکس ها

در زمان افرودن عکس به مطالب خود، توجه داشته باشید که سایز عکس با مقادیر مهمی همچون عرض قالب، همخوانی داشته باشد تا در زمان نمایش، ساختار به هم نریزد. یعنی مثلاً اگر عرض بخش محتوا، ۶۰۰ پیکسل در نظر گرفته شده است، تحت هیچ شرایطی نباید عرض عکس از این رقم بیشتر باشد و حداکثر عرض برای عکسی در این قالب، به نظر من ۵۸۰ پیکسل است.

۶. تعداد عکس ها

دقت داشته باشید با افزودن عکس میخواهید محتوا را جذاب کنید نه اینکه با افزودن محتوا عکسها را! در یک متن ۵۰۰ کلمه ای، حدکثر ۲ عکس کافی است و بیشتر از آن از حرفه ای بودن متن شما میکاهد مگر اینکه متن برای معرفی محصولی خاص باشد.

۶ نکته ساده فوق، تأثیر گذاری متن شما را به واسطه ی تصویر آن هم برای کاربر و هم برای موتور جستجو افزایش میدهند و این در نهایت منجر به بهبود وضعیت شما و کسب و کار اینترنتیتان خواهد شد.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)

مطالب مرتبط

دیدگاهها: ۴

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *