به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

انواع وبلاگ ها از نظر موضوع

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش بازاریابی اینترنتی, آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۰۴ آبان ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۲

تعدادی از بلاگ ها هستند که تمرکز بیشتری بر روی نظر و/یا بحث دارند. اینگونه سایتها منافع و اهداف خود را در این موضوع می بینند بدیهی است که نسخه ترکیبی آن نیز وجود دارد. همانطور که به نظر می رسد هرکدام تفاوتهایی دارند که در ادامه به بررسی آن می پردازیم :

بلاگ های مبتنی بر نظر

نویسندگان این نوع بلاگ ها معمولا نظر شخصی خود را در نوشتن مطالب اعمال می کنند. و به مخاطب توضیح میدهند که چرا چنین نظری دارند. از این نوع استراتژی چه میتوان کسب کرد؟

در ابتدا میتوانید یکسری تعارضات ایجاد کنید. یک راه بسیار مناسب برای اینست که بازدیدکنندگان به پست شما پاسخ دهند. وقتی فردی احساس می کند که در رابطه با موضوعی که شما مطرح کرده اید توانمند است چه هم عقیده باشد و چه مخالف نظر خود را بیان می کند که بازخورد آن می تواند به صورت های گوناگون باشد. بحث میتواند در نظرهای شما ایجاد شود و یا افراد میتوانند ادامه موضوع را در بلاگ خودشان بنویسند و لینک بلاگ شما را ارائه دهند. بلاگ های مبتنی بر نظر می توانند سطوح مختلف علاقه را اضافه کنند. با اظهار نظر شخصیت شما نشان داده میشود و با خواندن نظرهای شما بیشتر با شخصیت شما آشنا میشوند (به جای آنکه اطلاعاتی را در پروفایل شما بخوانند). این موضوع بیشتر سرگرم کننده است و فضاهای بیشتری را برای خلاقیت و سرگرمی ایجاد می کند.

بلاگ های مبتنی بر بحث

بلاگ های مبتنی بر بحث بیشتر علاقه دارند که دانش و اطلاعات عمومی را در مطالب به کار برند. زمانی که یک نویسنده بلاگ های مبتنی بر بحث نظری راجع به موضوعی داشته باشد، ممکن است یک نگاه کلی به موضوع داشته و یا نظر خود را نادیده بگیرد و یا در یک روش غیرتهاجمی به کار گیرد؛ که این موضوع به نفع آوردن تفسیر می شود. اگر شما از خوانندگان خود نظرشان را بپرسید همین موضوع را خواهند گفت. علاوه بر این اینگونه بلاگ ها لازم نیست نگران باشند که خلافی صورت بگیرد. آنها به نظر دهنگان توجهی ندارند. بسیاری از بلاگ هایی که شما میشناسید بلاگهای مبتنی بر بحث هستند. همان طور که متوجه هستید آنها یک دیدگاه خنثی بر روی موضوعات مختلف دارند و هدف اصلی آنها اینست که فقط اطلاعات بیشتری را به خوانندگان خود بدهند.

بلاگ شما در کدام دسته جای میگیرد؟ اگر بلاگ ندارید، بعد از بررسی توانایی ها و روشن نمودن اهداف خود، یی از دو مسیر فوق را در پیش بگیرید و کار بلاگ خود را استارت بزنید… .

منبع

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطالب مرتبط

دیدگاهها: ۲

 1. ارسال شده توسط milad ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ at ۱۰:۵۹ ب.ظ پاسخ

  از اینکه سایتی وجود داره که به وبهای دیگه کمک میکنه تا رنک خود رو بالا ببرن، خوشحالم.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • ارسال شده توسط مدیریت سایت ۲۳ بهمن ۱۳۹۱ at ۱۲:۱۵ ق.ظ پاسخ

   @milad,
   سلام
   کمک به همکاران و عزیزانی که تازه با مبحث مدیریت سایت و کسب و کارهای اینترنتی آشنا می شوند، باعث افتخار ماست.
   در خدمتتون هستیم و البته امیدواریم بلاگ شما هم به سرعت توسعه پیدا کرده و خدماتتون به افراد نیازمند اون، هرچه بهتر از قبل معرفی بشه.
   شاد باشید.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *