به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

ساخت سایت بهینه

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش بهینه سازی سایت, بلاگ ۱۹ دی ۱۳۹۰ دیدگاهها: ۴

ساخت سایت بهینه از اولویت های هر وب مستر و هر مدیر سایتی است.

ساختن سایت به تنهایی دانشی است بسیار گسترده و حال وقتی بحث تخصصی تری مثل ساخت سایت بهینه مطرح می شود، نیاز به دانش طراحی سایت بیش از پیش احساس می شود.

در اینجا منظور از سایت بهینه، ساختار اصلاح شده وب سایت برای موتورهای جستجو و در واقع بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد. مجموع فعالیتهای بهینه سازی و ساختن سایت بهینه به بازدهی وب سایت طراحی شده کمک شایانی می کند و یکی از حرفه ای ترین متد ها در بازاریابی اینترنتی به شمار می رود.

ببینیم ساخت سایت بهینه شامل چه مواردی می شود:

سرعت لود سایت

آنچه در ساختن سایت بسیار مهم است و مخصوصاً در کشوری مثل ایران خود را نشان می دهد، سرعت بارگذاری سایت روی کامپیوتر بازدیدکننده است. اینکه پروسه ساخت سایت با تکتینک هایی طی شود که به افزایش سرعت لود سایت (کاهش زمان بارگذاری سایت) بیانجامد از اهمیت شایانی برخوردار است. از تکنیکهایی که در این زمینه می توان به کار گرفت یکی استفاده از CSS و دیگری استفاده از تکنیکهای بهینه سازی عکس و کاهش کاربرد فایلهای فلش در طراحی سایت است. با این حساب می توانیم انتظار داشته باشیم سایت طراحی شده با سرعت مناسبی بارگذاری شود و از این رو ادعا کنیم که ساخت سایت بهینه موفقیت آمیز بوده است.

سرور میزبان سایت

نکته بعدی در طراحی سایت بهینه، سروری است که سایت بر روی آن میزبانی می شود. اینکه سرور مذکور از سخت افزار مناسبی برخوردار باشد نیز اجزاء نرم افزاری مناسبی برای سایت شما ارائه دهد هم نقشی مهم در کیفیت طراحی سایت شما خواهد داشت.

سروری که به دلیل ضعف سخت افزار به کرات دچار مشکل می شود، به هیچ وجه نمی تواند میزبان مناسبی برای یک سایت بهینه باشد. از دسترس خارج شدن های مکرر یکی از فکتورهای منفی برای سایت محسوب می شود.

استفاده بجا از کلمات کلیدی

کلمات کلیدی به نوعی روح ساخت سایت بهینه هستند. اینکه در طراحی وب سایت خود از کلمات کلیدی در جاهای مناسب استفاده کنید یکی از مهم ترین اصول بهینه سازی سایت محسوب می شود. البته دقت دارید که عرض کردم استفاده در جای مناسب، این یعنی استفاده به صورت کاملاً طبیعی در میان متون و در تگ هایی خاص در سایت.

البته به این نکته هم قطعاً دقت دارید که کلمات کلیدی مناسب برای سایت خود را انتخاب کنید نه اینکه سایت خود را صرفاً بر مبنای کلمات کلیدی محبوب بهینه سازی کنید و از ارتباط کلمات با موضوع سایت غافل شوید! این موضوعی است که متأسفانه زیاد مشاهده شده است.

سه نکته فوق را درباره ساخت سایت بهینه همیشه به یاد داشته باشید.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطالب مرتبط

دیدگاهها: ۴

 1. ارسال شده توسط فرشاد ۱۳ آبان ۱۳۹۱ at ۱۰:۳۸ ب.ظ پاسخ

  من تو اکثر بلاگ های که میبینم هیچ کدوم از این موارد رو رعایت نمیکنند.
  که متاسفانه به خاطر نداشتن مطالعه و تجربه ی کافی در مورد وبلاگ نویسی است.
  درواقع وبلاگهای ایرانی یه جور خالی کردن عقده ست.
  بگذریم!
  میشه چند تا سرور قدرتمند و پرسرعت بدون هیچگونه محدودیتی و مطمئن* معرفی کنید.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • ارسال شده توسط مدیریت سایت ۱۳ آبان ۱۳۹۱ at ۱۱:۰۹ ب.ظ پاسخ

   برتینا، ایران سرور، هاست دی ال و تا حدودی نت افزار تنها سرورهایی هستند که به نظرم تا حد زیادی نگرانی ها رو برطرف میکنند.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *