به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

سایت حرفه ای با وردپرس

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۱۵ تیر ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۰

طراحی سایت حرفه ای یعنی سایتی با سیستم مدیریت محتوای کامل و امکانات مورد نظر مدیر و مالک وب سایت، از انتخابهای ارجح این روزهای ماست. وردپرس به عنوان یک سیستم مدیریت محتوای رایگان و متن باز، امکان ساخت سایت حرفه ای را به ما می دهد. با استفاده از وردپرس خواهیم توانست هر نوع سایتی را که میخواهیم، با هر نوع امکاناتی، طراحی کنیم.

 

چرا وردپرس؟

سئوال اول در انتخاب وردپرس برای طراحی سایت حرفه ای این است که اصلاً چرا باید به سراغ آن برویم. در ادامه به ذکر دلایل این انتخاب می پردازیم:

  1. محیط مدیریت کامل و جامع و ۱۰۰٪ فارسی
  2. سادگی کار با محیط مدیریت
  3. امکان توسعه نا محدود
  4. وجود انواع ابزارهای آماده برای افزایش امکانات سایت
  5. تعدد قالب های قابل استفاده برای سایت
  6. وردپرس در حالت پایه، عمده ی نیازهای یک وب سایت حرفه ای را تأمین میکند.
  7. ساختار بهینه برای موتورهای جستجو.

دلایل فوق اصلی ترین دلایل من برای انتخاب وردپرس به عنوان سیستم مدیریت محتوای مناسب برای طراحی سایت حرفه ای، به شمار می روند.

وردپرس و سایت حرفه ای

برای ساخت سایت خود با وردپرس، نیاز به این بسته نرم افزاری و مهارت نصب آن دارید. همچنین برای حرفه ای جلوه دادن ظاهر سایت خود نیز، بهتر است به سراغ طراحی قالب اختصاصی رفته و کار طراحی وب سایت خود را با آن به انجام رسانید.

گام بعدی در این پروسه، یعنی بعد از نصب CMS و طراحی قالب، نصب پلاگین های لازم است. در این مورد می بایست دقت بسیاری به خرج دهید تا مناسب ترین و بهترین پلاگین ها برای فعالیت شما نصب گردد و البته اگر نیاز به نوشتن پلاگین اختصاصی بود، به هیچ وجه از آن دریغ نکنید.

در مسیر آماده سازی سایت خود با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، از مشاوره های متخصصین این سیستم بهره مند گشته همچنین اگر نمی توانید این کار را انجام دهید، حتماً با یکی از سرویس دهندگان وردپرس، تماس بگیرید. (با جستجوی عبارت “وردپرس” در گوگل، نتایج بسیاری بدست خواهید آورد.)

آیا برای طراحی سایت حرفه ای، وردپرس همیشه بهترین گزینه است؟

این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است که سیستم مدیریت محتوای سایت شما مطابق با فعالیتهایتان باشد. یعنی مثلاً برای یک پرتال سازمانی، گزینه های متعدد بهتر از وردپرس وجود دارند که می توانید (و باید) به سراغ آنها بروید.

در انعطاف پذیری و مفید بودن وردپرس شکی نیست اما در واقع نیازهای شما هستند که نوع سیستم مدیریت محتوای مناسب برای شما را مشخص می کند. برای مثال، نوع عضویتی که وردپرس در اختیار شما میگذارد، طوری نیست که برای مثلاً ارائه امکانات خاص به برخی اعضا مناسب باشد لذا در چنین موردی دو گزینه پیش پای شما خواهد بود: هزینه کردن برای توسعه ی وردپرس یا استفاده سیستم هایی که چنین امکانی به شما میدهند… .

در کل، برای طراحی سایت حرفه ای، یکی از مهمترین نکات امکانات سیستم مدیریت محتوای وب سایت است که خوشبختانه وردپرس در این زمینه یکی از بهترین هاست و همچنین قابلیت توسعه دهی که باز هم وردپرس به سادگی توسعه می یابد.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطالب مرتبط

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *