به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

طراحی سایت آغاز راه است

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۰۱ تیر ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۲

طراحی سایت به عنوان یکی از بهترین و منطقی ترین تصمیمات برای هر فرد/مؤسسه ی تجاری و غیر تجاری آغاز مسیری است که مالک سایت را به اهداف خود نیل میدهد اما آغاز راه، دلیل توانایی در به سرانجام رساندن پروژه نیست.

اینکه با طراحی سایت میخواهیم تحولی در کسب و کار خود ایجاد کنیم بر کسی پوشیده نیست اما این تحول به صرف عمل طراحی وب سایت شکل نمیگیرد. در واقع آنچه به ساخت سایت ما معنا و مفهوم می بخشد، فعالیتهای بعدی ما در مدیریت سایت است. اما منظور چه نوع فعالیتهایی است؟

۱. نگهداری سایت

اولین نکته در مدیریت سایت، نگهداری مناسب آن است. منظور میزبانی سایت روی سرورهای قدرتمند با آپ تایم بالا همچنین پاسخ دادن به تماس های احتمالی کاربران می باشد تا از این طریق، سایت بتواند در جذب مشتریان، نقشی مثبت ایفا کند.

۲. تولید محتوا

بحث تولید محتوا یکی از مهمترین فعالیتهایی است که باید بعد از طراحی سایت برای ادامه مسیر دستیابی به اهداف نهایی، انجام داد. منظور از تولید محتوا، چیزی فراتر از ایجاد صفحات کلی درباره ما، تماس با ما، اهداف ما و … است. در اینجا منظور از تولید محتوا، انتشار مقالات مرتبط با موضوع فعالیت وب سایت جهت جذب علاقه مندان و مشتریان احتمالی به سایت است. این پروسه یعنی تولید محتوای جدید و مناسب، نقشی انکار ناپذیر در رتبه سایت شما در موتورهای جستجو دارد.

درباره تولید محتوا به دو نکته توجه ویژه داشته باشید: ۱. جدید بودن. ۲. مناسب بودن.

محتوایی که ایجاد میکنید می بایست محتوایی باشد که تا به حال منتشر نشده باشد (حتی با وجود یکسان بودن موضوع مقاله ارسالی، می بایست نوع نگارش آن با سایر مطالب موجود در فضای اینترنت متفاوت باشد.) و البته که این محتوا باید در ارتباط با موضوع سایت باشد. وقتی کار شرکت شما خدمات وب است، انتشار مقاله ای پیرامون نحوه تولید ماشین های ساختمانی، انتخاب چندان مناسبی نخواهد بود.

۳. تبلیغات

در بحث مدیریت و طراحی سایت، تبلیغات فاکتوری است که مخصوصاً در میان سایتهای فارسی زبان، ارزش و جایگاه درخور خود را ندارد. سایتی که طراحی می شود، تا وقتی بازدیدکننده ای نداشته باشد، کوچکترین ارزشی نخواهد داشت. و برای جذب بازدیدکننده به سایت، یکی از کارهایی که مضاف بر تولید محتوا باید انجام شود، همین تبلیغات مناسب وب سایت شماست.

سه فاکتور فوق، مواردی هستند که بعد از طراحی سایت باید توجه خاص به آنها داشت در غیر این صورت، کل عمل طراحی سایت فاقد ارزش خاصی بوده و مسلماً نمی تواند مدیریت آن را به مقصد نهایی خود برساند.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطالب مرتبط

دیدگاهها: ۲

 1. ارسال شده توسط مای چاپ ۰۷ شهریور ۱۳۹۱ at ۲:۵۱ ب.ظ پاسخ

  ممنون جالب بود

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • ارسال شده توسط شرکت طراحی سایت ۱۴ شهریور ۱۳۹۱ at ۸:۵۵ ب.ظ پاسخ

   خواهش میکنم
   موفق باشید

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *