به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

طراحی سایت برای چه کسی؟

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش طراحی و مدیریت سایت ۰۷ تیر ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۰

شاید به نظر شما سئوالی مضحک باشد؛ خب مسلم است، سایت را طراحی میکنیم برای خودمان و برای بیزینسی که متعلق به ماست. هزینه می کنیم و سایت طراحی میکنیم و قطعاً برای خودمان خواهد بود!

این یکی از بزرگترین اشتباهات ممکن از سوی یک مدیر است؛ اینکه سایت خود یا شرکتش را برای خودش و سایر همکارانش طراحی کند.

اما ببینیم چرا: قطعاً یکی از اهداف مهم طراحی سایت، برقراری ارتباط با مشتریان احتمالی و مشتریان سابق به منظور جذب و حفظ آنهاست اما نکته مهم اینجاست که آیا این افراد هم با سایتی که شما برای خود و بیزینس متعلق به خودتان طراحی کرده اید، راحت هستند؟ آیا مشتریان شما می توانند به خوبی سایت شما را ببینند و با آن راحت کار کنند؟ آیا سایت شما طوری طراحی شده است که با سرعت های اینترنت پایین هم باز شود؟ آیا سایت شما روی مرورگرهای وب قدیمی، به راحتی و کامل باز می شود؟ آیا امکانات متفاوت سایتتان، سهل الوصول هستند؟ و … .

سئوالات فوق که می توان آنها را تا بی نهایت بسط داد، سئوالاتی اند که در یک طراحی سایت حرفه ای می بایست پاسخ داده شوند. اگر پاسخ هر یک از سئوالات فوق منفی باشد، می بایست در آن بخش از طراحی سایت خود تجدید نظر کرده و به دنبال راه حل هایی برای بهبود آن باشید.

 

بازدید کننده سایت، منبع درآمد شماست

سایت شما زمانی مفید خواهد بود که بازدیدکننده بتواند از آن بهره گرفته و در راستای منافع خود سایت را بررسی کند. پس اگر می خواهید با طراحی سایت به سوددهی بیزینس خود و همینطور شخص خودتان بیافزایید، می بایست آن را برای بازدید کننده طراحی کنید.

هیچ فکر کرده اید اگر سایتهایی مثل آمازون.کام یا حراجی اینترنتی ebay بدون توجه به نیازهای مخاطبین خود به توسعه وب سایتشان بپردازند، چه اتفاقی می افتد؟ مسلماً وقتی بازدیدکننده ی این سایتها نتواند از آنها استفاده کند، دیگر خبری از فروش و در نتیجه سود نخواهد بود! با این حساب، نظر مدیر و مالک سایت صرفاً وقتی مفید است که در راستای جذب و حفظ بازدید کننده باشد.

اگر بهترین و زیباترین وب سایت دنیا را داشته باشید اما فقط از دید خودتان، یعنی گرافیکی را برگزینید که فقط خودتان می پسندید و طوری طراحی انجام گیرد که فقط خودتان لذت ببرید، هیچ سودی بدست نخواهید آورد. و تنها زمانی باید به دنبال سود باشید که در مقام بازدیدکننده، از سایت لذت و بهره ببرید.

پس پاسخ سئوال “طراحی سایت برای چه کسی؟” این است: طراحی سایت باید برای بازدید کننده و مشتری احتمالی سایت انجام گیرد.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطالب مرتبط

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *