به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

طراحی سایت حرفه ای: ملزومات

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۱۹ دی ۱۳۹۰ دیدگاهها: ۱

ملزومات طراحی سایت حرفه ای چیست؟ مقالات زیادی درباره طراحی وب سایت و طراحی حرفه ای سایت در همین بلاگ منتشر و نکات بسیاری در این زمینه ارائه شده است. اما در این مقاله میخواهیم از منظری نو به طراحی سایت حرفه ای بنگریم. در این مقاله میخواهیم بررسی کنیم که یک سایت حرفه ای نیاز به چه اجزائی دارد یعنی دقیقاً هدف معرفی پایه های یک وب سایت حرفه ای است.

صفحات یک سایت حرفه ای

اولین مورد را به صفحات مستقل سایت اختصاص می دهم. در یک طراحی حرفه ای، حتماً می بایست چند صفحه یکتا در نظر گرفته شود مثل صفحات درباره ما، تماس با ما و محصولات و … . در این بین نکته ای بسیار مهم وجود دارد: تعداد صفحات هرگز محدودیت نداشته و در زمان طراحی سایت نباید برای آن محدودیتی قائل شد اما نباید در ساختن و استفاده از صفحات یکتا هم زیاده روی کرد. در واقع آنچه تعداد این صفحات را مشخص میکند، موضوع وب سایت شماست.

بدون توجه به موضوع سایت، وجود دو صفحه برای یک سایت حرفه ای الزامی است: صفحه درباره ما و صفحه تماس با ما. فلسفه وجود این دو هم کاملاً مشخص است. بازدید کنندگان و کاربران باید بدانند که شما کی هستید و البته که باید بتوانند با شما تماس برقرار کنند.

اما نکته ای درباره صفحه تماس با ما: بهتر است کلیه اطلاعات تماسی شما اعم از آدرس شرکت و شماره تماس در این صفحه وجود داشته باشد (البته اگر دفتر ندارید، نیازی به درج آدرس نیست) و امکان برقراری تماس از طریق پر کردن یک فرم را ایجاد نمایید.

امکانات قالب سایت

بدون توجه به سیستم مدیریت محتوایی که استفاده میکنید، نوع امکانات قالب سایت شما باید با کاربری آن همخوانی لازم را داشته باشد. برای مثال، در طراحی سایت فروشگاهی، پیش بینی جایگاه هایی در قالب برای درج بنر الزامی است همان طور که مثلاً امکان نمایش خلاصه مطلب به صورت شکیل، از الزامات یک سایت دانلود است.

آن طرف قضیه هم وجود دارد. به عنوان وب سایت یک شرکت ساختمانی، پیش بینی جایگاههایی برای درج بنر یا پیش بینی گالری عکس حرفه ای شاید انتخاب مناسبی نباشد. به هر حال، سایت حرفه ای در همخوانی امکانات و ظاهرش با نوع کاربری آن، خود را به شدت نشان می دهد.

داشتن بخش مدیریت حرفه ای

یکی دیگر از نکات مهم درباره یک طراحی سایت حرفه ای، پیش بینی بخش مدیریت کامل برای سایت است. منظور من دقیقاً سیستم مدیریت محتوای وب سایت شماست. اگر برای افزودن مطلب به سایت خود نتوانید شخصاً و به آسانی اقدام نمایید یا اگر سیستم مدیریت محتوا و در واقع بخش مدیریت وب سایت شما از محیطی ساده و قابل فهم برخوردار نباشد، تأثیر مستقیم روی بازدهی سایت شما خواهد گذاشت.

بعضی شرکت های طراحی سایت، برای ساخت سایت از سیستم های مدیریت محتوایی استفاده می کنند که خودشان برنامه نویسی کرده اند. در این موارد باید کیفیت این cms به شدت مورد توجه قرار گیرد چرا که در صورت گنگ بودن، بر کیفیت وب سایت تأثیر منفی خواهد گذاشت.

امید که با رعایت موارد فوق در طراحی وب سایت خود، از یک سایت حرفه ای کمال بهره را ببرید.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطالب مرتبط

دیدگاهها: ۱

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *