به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

طراحی سایت حرفه ای کاربر مدار

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۱۹ دی ۱۳۹۰ دیدگاهها: ۱

طراحی سایت حرفه ای کاربر مدار ریزه کاریهای بسیار دارد و مدیریت آن نیز به رعایت نکاتی حساس نیازمند است. در این مقاله به ۵ نکته حیاتی درباره گردش بازدیدکنندگان در سایت اشاره میکنم که در طراحی وب سایت شرکت شما باید ارزش بسیار بالایی داشته باشند.

فراموش نکنید که بهترین محتوا و مطالب هم ارزشی نخواهند داشت اگر که به راحتی توسط کاربران پیدا نشوند.

برای راحتی گردش کاربر در سایت خود، نکات زیر را رعایت کنید:

۱. از لینک استفاده کنید

استفاده از لینک معمول ترین روش برای نشان دادن مطالب در یک سایت است. با این کار کاربر خواهد توانست وقتی در حال مطالعه یک مطلب است، مطالب مرتبط با آن را از طریق لینکهای درون متن بیابد و به آنها نیز سر بزند و به این وسیله محصولات/خدمات متنوع شما را به طور کامل مشاهده نماید.

۲. یک فرم جستجو در سایت تعبیه کنید

داشتن فرم جستجو از نکات بسیار بسیار مهمی است که هر کسی باید به آن توجه داشته باشد. با تعبیه یک فرم جستجو در سایدبار یا هرجای دیگر در سایت، به کاربر کمک میکنید که خیلی سریع به مطالب مورد نظر خود در سایت شما دست پیدا کند.

۳. برای سایت خود یک نقشه سایت تهیه نمایید

منظور از نقشه سایت، یک صفحه است که تمام مطالب سایت را به صورت دسته بندی شما نمایش میدهد و کسی که به دنبال مقالات خاص در دسته ای خاص هست، به راحتی می تواند آن را در نقشه سایت بیابد.

۴. در طراحی سایت به منوها توجه ویژه داشته باشید

منو چیزی است که هر طراح وبی به آن توجه می کند اما دو نکته مهم در آن وجود دارد: ۱. اینکه وقتی در یک منوی خاص قرار داریم، آن منو در لیست کاملاً متمایز باشد مثل همین سایت که وقتی در هر یک از صفحات منو قرار داریم، دور آن آن صفحه در منو یک شیء سفید قرار میگیرد. ۲. در تمام صفحات از منوهایی یکسان از نظر موقعیت و محتوا استفاده کنید.

۵. محتوای سایت را در دسته بندی های مشخص منتشر کنید

هر محصول یا سرویسی که ارائه می دهید یا هر متنی که به سایت اضافه می کنید می بایست در دسته بندی مشخصی قرار بگیرد تا کاربر بتواند تمام موارد مد نظر خویش در یک دسته را به راحتی بیابد. برای مثال اگر فروشگاه ساعت دارید بهتر است ساعت ها را بر اساس مارک و نوع بازار هدف (زنانه – مردانه – اسپرت و …) دسته بندی نمایید و در هر دسته فقط موارد مربوط را قرار دهید.

نکات ساده فوق می تواند باعث ایجاد وفاداری در بازدیدکننده نسبت به سایت شود و در نتیجه بازدهی طراحی سایت شما را افزایش دهد. پس به یاد داشته باشید که طراحی سایت حرفه ای کاربر مدار از قواعد نانوشته اما بسیار مهم است.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطالب مرتبط

دیدگاهها: ۱

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *