به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

نکات مهم در انتخاب عنوان مطلب

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش بهینه سازی سایت, آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۳۰ مهر ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۰

در عصر بلاگها ، ویکی ها ، فیدهای RSS و سایتهای اجتماعی وجود اطلاعات غیرمنتظره رایج نیست. تکنولوژی، نوشتن مطالب را فوق العاده آسان کرده است ، چه در رابطه با متن ، ویدیو و یا صدا صحبتی در میان باشد. باعث شده است که میزان توجه مردم هرچه می گذرد کمتر و کمتر شود.

در نتیجه به طور میانگین موضوعی که اهمیت دارد عنوان مطلب است. انتخاب عنوان مطلب مناسب است که باعث می شود مخاطب جذب شود و آن را بخواند و دنبال کند. عنوان مطلب است که میتواند نظر مخاطب را از آنچه که فکر میکرده تا خواندن مطلب شما تغییر دهد. با ما همراه باشید تا با ۳ قانون برای نوشتن عناوین موثر آشنا کنیم :

باید توجه را جلب کند

اگر مکانی باشد که اولین تأثیر را بر روی مخاطب بگذارد قطعا عنوان مطلب است. عنوان مطلب شما باید دقیقا هماهنگ با موضوع مطلب شما باشد و مفهوم کلی آن مطلب را برساند. نویسندگان متبحر معتقدند که اگر شما یک ساعت را صرف نوشتن مطلب خود می کنید باید زمانی بیشتر را برای یافتن عنوان مناسب اختصاص دهید.

باید آنچه در محتوا است را منعکس کند

حتما توجه مخاطب شما جلب خواهد شد اگر به عنوان مثال تایتل مطلبتان ” راهنمایی نهایی برای ایجاد ترافیک وبسایت ” باشد، حتی اگر مطلب شما شامل تعداد کمی راهکار برای ایجاد ترافیک باشد. مشکل این عنوان اینست که محتوای مطلب را منعکس نمی کند، در واقع مطلب را بیش از آنچه که هست نشان می دهد. اگر واقعا می خواهید که عنواون شما برای مخاطب جذاب باشد باید مطمئن باشید که خواننده موضوع را درک می کند در غیر اینصورت به اعتبار شما آسیب می زند.

باید به راحتی قابل جستجو باشد

همیشه نوشتن عناوین کار انسانهاست و روبات های جستجوگر نمی توانند این کار را انجام دهند. اغلب می توان گفت که امکان بیرون کشیدن کلمات کلیدی بدون اینکه از عنوان کاسته شود وجود دارد. همچنین می توانید از موتورهای جستجوی کلمات کلیدی استفاده کنید که ببینید مردم از چه کلمات کلیدی خوششان می آید و از آن بیشتر استفاده می کنند.

منبع

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطالب مرتبط

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *