به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

وفادار کردن بازدید کننده

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش طراحی و مدیریت سایت ۱۰ مهر ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۵

برخی از بلاگرها به دنبال این هستند تا با جذب بازدیدکنندگان جدید به بلاگشان و استفاده مکرر آنها از سایشان به نحوی به هدف خود برسند. مهم ترین بخش وبلاگ نویسی این نیست که بتواند تعداد زیادی بازدیدکننده جمع کند، بلکه در واقع هدف اینست که حتی ۱% از انها نیز مشترکین اصلی سایت شوند. اگر شخخصی مشترک سایت شماست و آن را در فیدخوان خود دارد، برای او خوشایند تر است که در سایت شما مطالب مورد علاقه اش را دنبال کند تا اینکه فقط آدرس سایت شما را حفظ باشد یعنی ترجح میدهد مطالبی جدید از سایت شما مطالعه کند تا اینکه همیشه در ذهن خود اسم سایت شما را ذخیره کرده باشد.

در اینجا شما را با تعدادی از استراتژی هایی که باعث افزایش تعداد مشترکین به نسبت تعداد بازدیدکنندگان می شوند، آشنا کنیم. و در واقع درباره ی روشهای وفادار کردن بازدید کننده صحبت کنیم:

۱.محتوای مطالب درجه دوم نباشد.

شما ممکن است از طرح های غیرمستقیم فوق العاده ای برای جذب بازدیدکننده به بلاگتان استفاده کنید اما هیچ کدام از آنها نمیتواند جانشین واقعی برای بروز بودن باشد. به طور منظم بروز بودن یعنی استفاده از مطالب اصل، دقیق بودن دردستور زبان و املاء درست کلمات.

اگر بلاگ شما هیچ مطلب جالب و جذابی برای بازدیدکنندگان نداشته باشد یا هرزمان که مایل بودید بلاگ را بروز کنید، حتما مخاطبان بازدید خود را متوقف می کنند و درنهایت نیز لغو اشتراک می کنند.

۲. ارائه یک هدیه به مشترکین

این یکی از قدیمی ترین ترفندهای موجود است. هیچ راهی وجود ندارد که مردم کاری را با تمایل انجام دهند. اما این موضوع باعث ایجاد انگیزه در آنها می شود که کار را انجام دهند هرچند که آن کار سخت و دشوار باشد. به عنوان یک بلاگ نویس شما می توانید مسائل بسیاری را به صورت رایگان ارائه دهید: خرید و فروش یک کتاب الکترونیکی با عنوان سایت شما، یک خبرنامه که شامل اطلاعات بسیار جالبی است اما در سایت شما وجود ندارد- در جایی دیگر وجود دارد، از قوه تخیل خود استفاده کنید.

۳. مطالب ادامه دار

هیچ چیز به غیر از کنجکاوی مردم را به خود جذب نمیکند. نگاهی به برخی از داستانها و یا موضوعات و نوشتن قسمتی از متن آنها و پیشنهاد مبنی بر اینکه این یک داستان بسیار جالب و ادامه دار است باعث میشود که مخاطبان آن را دنبال و مطالعه کنند. شما ممکن است آن را به طور منظم استفاده کنید مانند ایجاد یک بلاگ فرعی در درون بلاگ اصلی که باعث افزایش مخاطبین شما میشود که منتظر مطلب بعدی که قرار است منتشر شود هستند. البته که شما قادر به نگه داشتن علاقه آنها هستید.

۴.زمان انتظار خود را هدر ندهید.

بلاگ نویسان تازه کار فکر میکنند که برای ارسال مطالب خود باید بهترین را انجام دهند و مخاطبان آنها مطالب را برای خود میخواهند. متأسفانه این چگونگی کار همه آنها نیست. به منظور افزایش تعداد مشترکان خود شما باید در تمام مدت زمان فعالیت داشته که باعث دیده شدن نام بلاگتان در همه جا شود. یک راه بسیار خوب اینست که برای یک سایت بسیار محبوب یک پست به صورت مهمان و یا برای گروهی که هدف خاصی را دنبال میکنند در این رابطه مطلبی بنویسید. نوشتن مطالب مهمان با کیفیت بالا و فریبنده برای مخاطبان باعث افزایش بازدیدکنندگان جدید برای سایت شما می شود و در راستای آن مشترکین نیز افزایش می یابند.

۵.اشتراک به آسانی امکان پذیر باشد.

لینک ثبت نام باید به راحتی برای بازدیدکنندگان قابل روئت باشد و مخاطب مجبور نباشد که همه سایت را جستجو کند. بهترین قسمت برای قرار دادن لینک ثبت نام در بالای صفحه قسمتی در بین پستها و مطالب است. و البته فیلدهای عضویت در خبرنامه مانند آنچه در webRGB میبیند نیز نباید فراموش شوند… .

۶.پیوسته بودن مطالب

سعی کنید که در بلاگ خود مانند زندگی، رشد طبیعی ایجاد کنید. ارسال لینک به مطالب قبلی در موضوع یکسان، اضافه کردن لیستی از لینک ها به همه پست های قبلی همین سری و به همین ترتیب. بنابراین مخاطبین شما مدت زمان طولانی در سایت شما هستند و در نهایت به عضویت در می آیند.

۷.بهینه سازی موتورهای جستجو

موضوعی که اغلب وبلاگ نویسان تازه کار آن را نادیده میگرند به سابقه وبلاگنویسان تبدیل می شود. یادگیری اصول اولیه باعث میشود که شما از بسیاری از مشکلات پیشه رو که باعث از بین بردن کار شما میشود اجتناب کنید.

منبع

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)

مطالب مرتبط

دیدگاهها: ۵

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *