به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

چطور مطلب جدید به سایت اضافه کنیم؟

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۲۰ مهر ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۱

تولید محتوا در مدیریت سایت یکی از بایدها است. سایتی که محتوای بروز و مفید برای بازدیدکننده نداشته باشد، در واقع همانند شرکتی است که همیشه تعطیل است و فقط یک نام را یدک می کشد. لذا آپدیت سایت یکی از مهم ترین وظایف مدیریت سایت به شمار می رود اما چگونگی آپدیت سایت، یکی از مهمترین مسائلی است که در بحث آموزش مدیریت سایت مطرح است.

با توجه به گستردگی فراتر از حد تصور اینترنت و به تبع آن، دسترسی آسان به اطلاعات مختلف، بهترین منبع برای تحقیق و تولید محتوای جدید، خود اینترنت است. اما چطور؟

فرض میکنیم هدف ما نوشتن مطلبی درباره ی صنعت گردشگری است و میخواهیم با مطلبی کوتاه در این باره، سایت هتل خود را آپدیت کنیم. نخستین کاری که میکنیم، جستجوی عبارت “گردشگری” در موتور جستجوی گوگل در آدرس www.google.com است. سپس مطالب ۳ صفحه نخست را مطالعه میکنیم. در مرحله بعد، می بایست از این مطالعه، برداشت شخصی خود را بنویسیم. و تمام! این شد محتوای جدید سایت ما. به همین سادگی یک مطلب جدید تولید شد اما:

چرا مطالب همان سایتها را کپی نکنیم؟

قطعاً سئوالی است که به ذهن شما هم رسیده است. چرا وقتی عبارت مورد نظر را جستجو میکنیم، از مطالب سایتهای نتیجه استفاده نکنیم؟ برای این موضوع دو دلیل وجود دارد: ۱. اخلاق: برای تولید محتوای مورد نظر زحمت کشیده شده است و حقوق معنوی آن متعلق به نویسنده ی مطلب است لذا استفاده بدون اجازه ی وی، کاری غیر اخلاقی و غیر حرفه ای است. ۲. موتورهای جستجو: از این بعد باید گفت تمام موتورهای جستجو و علی الخصوص گوگل، به درج محتوای تکراری و کپی شده از سایر سایتها و بلاگها در سایت خودمان، حساسند و در صورت یافتن محتوای تکراری، آن را امتیازی منفی برای سایت محسوب خواهند نمود که در نهایت می تواند منجر به از دست رتبه در موتورهای جستجو و حتی حذف از لیست آنها گردد. از این جهت است که کپی کردن محتوای تولید شده توسط دیگران، توصیه نمیگردد.

آیا هرگز نباید مطلبی را کپی کنیم؟

برای اینکه محتوای تولید شده توسط سایر سایتها و بلاگها را در سایت خودمان استفاده کنیم، می بایست دو کار انجام دهیم: ۱. با برقراری تماس با مدیر سایت صاحب محتوا، از وی برای استفاده از مطالب سایتش اجازه بگیریم. ۲. هنگام درج محتوا در سایت خودمان، لینک به منبع آن بدهیم.

بعد از ارسال محتوا باید چکار کنیم؟

وقتی مطلبی در سایت قرار گرفت، در مرحله بعد می بایست آن را به کاربران معرفی کنیم. برای این کار می توان صرفاً منتظر رنک گرفتن مطلب در موتورهای جستجو ماند و می توان مبادرت به انتشار لینک مطلب در سایر سایتها و بلاگها ورزید. انتخاب با شماست.

اما اگر شما هم مورد دوم را میپسندید، توصیه من انتشار لینک مطلب در درجه نخست در فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس، کلوب و سایتهای سوشیال بوکمارکینگ است.

در این باره به زودی مطالبی منتشر خواهد شد. ضمناً در زمان انتشار مطلب، رعایت چند نکته درباره ی سئو نیز حائز اهمیت است که می توانید آنها در بلاگ بازاریابی اینترنتی که لینک آن را در مقابل مشاهده می فرمایید، مطالعه نمایید.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 2.3/5 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)

مطالب مرتبط

دیدگاهها: ۱

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *