به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

چه نوع مطلبی منتشر کنیم؟

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۲۹ شهریور ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۰

انتشار مطالب جدید در سایت یکی از مهم ترین کارهایی است که مدیریت سایت باید انجام دهد. این لمر از دو جهت حائز اهمیت است: ۱. موتورهای جستجو و ۲. کاربران.

موتورهای جستجو، تولید محتوای جدید را یکی از مهمترین ملاک های رنکینگ قرار داده اند. از نظر موتور جستجو سایتی که محتوای جدید تولید می کند، نسبت به سایر سایتها برتر است. کاربران نیز وقتی سایتی می یابند که محتوای جدید در راستای نیازهای آنان تولید میکند، نسبت به سایت وفادار شده و تبدیل به بازدید کننده دائمی آن می شوند.

اما اینکه چه نوع مطلبی منتظر کنیم نیز حائز اهمیت بسیار است:

۱. اخبار و وقایع روز جهان

این نوع مطالب یکی از بهترین انتخاب ها هستند. مثلاً انتشار اخبار پیرامون المپیک در زمان برگذاری آن یا اخبار مربوط به جام جهانی فوتبال در طول مسابقات، از بهترین انتخابها برای تولید محتوا در سایت هستند.

۲. مطالب نو و تازه

در بحث تولید محتوا، یکی از آزار دهنده ترین مسائل که همیشه حوالی این مبحث وجود داشته، دارد و خواهد داشت، بحث کپی کردن است. متأسفانه بسیاری از مدیران سایتها بدون توجه به حقوق معنوی نویسنده ی اصلی، مبادرت به کپی کردن محتوا و انتشار آن با نام خود می نمایند. این کار دو بعد منفی دارد: یکی موتورهای جستجو که امکان دارد سایت را از نتایج جستجو حذف کنند و دیگری کابران که با دیدن مطالب کپی شده در یک سایت، می توانند اعتماد خود را نسبت به دانش فنی مدیریت سایت، از دست بدهند.

البته این به این معنی نیست که مطالب سایر سایتها استفاده نکنیم که هدف این است که آنها را کپی نکرده و صرفاً به عنوات منبع نوشته ی خود در نظر بگیریم.

۳. استفاده از منابع مختلف

گاه پیش می آید که اخبار قابل انتشاری یافت نشود یا اینکه مطلب جدیدی به ذهن کسی خطور نکند، در این حالت می توان با جستجو و استفاده از منابع مختلف، مطالب جدید و بسیار کاربردی نوشت. مهم ذکر لینک منابع در انتهای مطلب است.

این کار یعنی استفاده از منابع مختلف و ذکر آن می تواند دو مزیت بزرگ به همراه داشته باشد: یکی اینکه به محتوا اعتبار بالایی می بخشد و دوم اینکه وجود لینک به سایتهای معتبر، یک نوع اعتبار نزد موتورهای جستجو برای خودتان نیز، ایجاد می کند.

انتشار مطالبی با سه ویژگی فوق در یک سایت، آن را در مسیر پیشرفتی قرار می دهد که بعضاً غیر قابل توقف خواهد بود.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطالب مرتبط

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *