به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

چگونه یک مطلب با ارزش بنویسیم؟

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش بازاریابی اینترنتی, بلاگ ۲۹ مهر ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۰

اولین موضوع مهمی که در اغلب سایت ها به چشم می خورد اینست که نویسنده آیا به مخاطب خود توجه کرده است و یا برای نوشتن مطلب خود ارزش قائل شده است ؟

در این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با برخی راهکارهای ساده برای نوشتن و داشتن یک مطلب خوب و با ارزش آشنا کنیم:

تصویر پردازی

به نظر شما کدام یک دلنشین تر است ؟ اینکه به عنوان مثال در مطلب فقط ذکر شود غذا ، ماشین یا آب و یا اینکه به جای این موارد کیک شکلاتی، تبدیل فورد موستانگ یا استخر شنا بکار برده شود؟ قطعا مواردی که در قسمت دوم آمده است دلنشین تر و نزدیک تر به تصورات و ذهن شما می باشد .

دلیل آن اینست که زمانی که شما در کلمات خود اشاره به موضوع خاصی دارید در ذهن شما احساسات خاصی در رابطه با آن موضوع وجود دارد ، به غیر از مفاهیم انتزاعی ، برای نگه داشتن توجه یک فرد به موضوع خود باید از کلمات به نحوی استفاده کنید که قوه احساسات درونی فرد برای تصویر پردازی و جذب بیشتر را به کار گیرید.

علاوه بر این شما کار قدرتمندی را انجام می دهید که با استفاده از گفتن مطلب خود در واقع با مخاطب ارتباط برقرار می کنید.

اما آیا این کار واقعا لازم است ؟

زمانی که شما با گفته خود ذهن مخاطب را درگیر میکنید و باعث می شوید که شروع به تصویر پردازی کند در واقع مخاطب احساس میکند که در آن محل است و یا تمام جزئیات مطلب را در کنار خود احساس میکند. در نتیجه کاملا متوجه کلام و مطلب شما می شود و می تواند آن را به خوبی تحلیل کند .

در قالب داستان

زمانی که به عنوان مثال در مطلب استخر شنا آورده شود، مخاطب تقریبا یک فضای کلی را در ذهن خود از استخر ایجاد می کند؛ اضافه کردن یک داستان به این موضوع باعث میشود که مخاطب بیشتر بر روی موضوع تمرکز داشته باشد و موضوع در ذهن او ثبت گردد . مثلا برای استخر شنا گفته شود در یک روز داغ تابستانی زمانی که خورشید در وسط آسمان است و گرمایش تن را می سوزاند در استخر شنایی که پر از آب سرد است شیرجه زدم. با این تفاسیر بیشتر بر روی تصویر پردازی مخاطب تاثیر می گذاریم .

این تکنیک بسیار ساده است اما بسیاری از مردم در مطالب خود از این روش استفاده نمی کنند در نتیجه شما میتوانید با استفاده از این روش موفقیت چشم گیری در جذب مخاطبان خود داشته باشید.

ارائه تصویر کامل و جامع

اگر تا اینجا متوجه منظور مطلب شدید، بهتر است برای بهبود درک مطلب از جانب مخاطب خود تصویر پردازی وی را قدرت بخشید. به عنوان مثال برای استخر شنا فضای اطراف آن را توصیف بیشتری کنید. مثلا من از بالای تخته ای که بسیار بلند بود و خودم آن را ساخته بودم به داخل استخر که اطراف آن پر از گلهای زیبا بود شیرجه زدم. اینگونه نوشتن باعث می شود که قدرت تخیل مخاطب افزایش یابد.

بین احساسات و تخیل مخاطب شما، باعث میشود که ذهنش درگیر افکار شود این مساله موجب ایجاد تصویری در سر مخاطب می شود که مورد نظر مطلب شماست.

این موضوع از این جهت حائز اهمیت است که با این کار باعث می شوید که به مطلب احساس نزدیکی کند و تصور بر اینست که مخاطب فکر می کند که مطلب را خودش نوشته است و آن را با خصوصیاتی که شما مطرح کردیده اید تصویر پردازی کرده است.

کلید یک مطلب موفق

توجه داشته باشید برای اینکه بخواهید توجه مخاطب خود را ۱۰۰% نگه دارید باید کاری کنید که احساسات و تخیل او نیز درگیر موضوع شود. اگر هنگام خواندن مطلب شما به آنها احساس خوشایندی دست دهد در نتیجه آنها مطالب بلاگ شما دنبال خواهند کرد . نکته بسیار مهم اینست که در نوشتن مطلب حتما به این موضوع توجه کنید که احساسات مخاطب خود را درگیر کنید چرا که یک مطلبی که این ویژگی را نداشته باشد حتی اگر مفید هم باشد کاربرد آنچنانی ندارد و مخاطبی نخواهد داشت .

منبع

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطالب مرتبط

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *