به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

یک مطلب طولانی بنویسیم یا چند مطلب کوتاه؟

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۱۸ مهر ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۰

۲راه برای نوشتن مطالب در سایت وجود دارد . نوشتن یک مطلب کلی یا نوشتن چندین مطلب کوتاه . اما سوال اینجاست کدام یک بهتر است؟

بدون شک جواب اولین راه یعنی نوشتن یک مطلب کلی است. زیرا یک مطلب کلی ترافیک بیشتری نسبت به چندین مطلب کوتاه ایجاد میکند ، چه در مدت زمان کوتاه و چه در بلند مدت.

زمانی که شما یک پست طولانی که تمام جزئیات مطلب مورد نظرتان که مثلا در رابطه با مشکل یک فرد است را منتشر میکنید برای مخاطب جذاب تر است، و با یک پست طولانی که تمام جزئیات را بیان کرده مخاطب بیشتر مایل است که آن مطلب را در Facebook یا twitter و یا سایتهای دیگر انتشار دهد. این کار باعث افزایش ترافیک شما در مدت زمان کوتاهی می شود. علاوه بر این وبلاگ نویسان و طراحان سایت ها احتمال می دهند که در آینده پست های طولانی و ساختاری بیشتر تمایل به لینک شدن دارند که باعث بهبود رتبه در کلمات کلیدی مرتبط با پست در نتایج جستجو می شود. در مدت زمان طولانی نیز باعث میشود که ترافیک را در گوگل و سایر موتورهای جستجو نگه دارد .

با این حال تقسیم یک مطلب طولانی به چندین مطلب کوتاه فواید خودش را دارد. به عنوان مثال این کار باعث میشود که بازدیدکنندگان به سایت شما عادت کنند و دفعات بیشتری از سایت شما بازدید کنند و باعث ایجاد وفاداری میان بازدیدکنندگان میشود. در بعضی مواقع منتشر کردن چندین مطلب کوتاه به جای یک مطلب طولانی فواید بیشتری را به دنبال دارد.

در نهایت شما میتوانید هر دو کار را انجام دهید. ممکن است در مورد موضوعی نتوانید یک مطلب طولانی قوی بنویسید اما هنگامی که آن مطلب را تقسیم بندی کنید به چندین مطلب و خوب و تکنیکی تبدیل شود. باید توجه داشته باشید که بر کدام روش تسلط کافی دارید. اما سعی کنید که هر دو روش را انجام دهید .

اینکه چه نوع مطلبی از لحاظ حجم منتشر میکنید هم حائز اهمیت است اما باید تأکید کنم که چیزی که اهمیت بیشتر دارد، این است که حتماً و تحت هر شرایطی، مطلبی منتشر کنید و سعی بر آپدیت نگه داشتن بلاگ خود بفرمایید چرا که همیشه محتوا پادشاهی میکند.

منبع

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطالب مرتبط

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *