به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

۱۰ اشتباه بزرگ طراحان

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۲۰ آذر ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۱

طراحی وبسایت نیازمند توجه بسیار به جزییات است تا به عنوان یک تجربه ! برخی از طراحان وب در کار خود موانعی را ایجاد می کنند که در یک وبسایت خوب و مفید نباید چنین اشتباهاتی به چشم بخورد . در ادامه با برخی از این اشتباهات که طراحان وب باید از آن جلوگیری کنند آشنا می شویم :


قاب ( Frame) :
شما از یک قاب یا فریم در وبسایت خود استفاده می کنید ، اما در واقع معایب آن بیشتر از محاسن آن می باشد . بازدیدکنندگان نمی توانند صفحه شما را bookmark کنند و یا صفحه وبسایت شما را پرینت بگیرند . در صورت امکان شما باید از استفاده از Frame  جلوگیری کنید .
اثرات غیرضروری یا تکنولوژی های چند رسانه ای بیش از حد :

بسیاری از بازدیدکنندگان به مطالب شما بجای گرافیک وبسایت شما علاقه مند هستند . مگر اینکه نتوانید مفهوم خود را کامل و واضح بیان کنید ، در آن زمان مناسب است که از تکنولوژی های چند رسانه ای استفاده کنید .
تصاویر متحرک بیش از حد:

از قرار دادن انیمیشن های بیش از حد یا متن اسکرول جلوگیری کنید ، چرا که در بسیاری از موارد برای بازدیدکننده آزاردهنده می باشد .
آدرس های طولانی و پیچیده :

در صورت امکان شما نباید از URL پیچیده ای استفاده کنید . ( به عنوان مثال http//www.yoursite.com/Open/xc er/store/test.php ) همانطور که در مثال میبینید در URL از حروف بزرگ و اسپیس استفاده شده است . این موضوع باعث می شود که بازدیدکننده URL را به سختی به حافظه بسپارد و همچنین برای سئو نیز مناسب نمی باشد .
وبسایت بدون منوی ثابت :

به عنوان مثال صفحات سایتهایی که دارای منو صفحه اصلی نیستند . بدین ترتیب بازدیدکنندگان به راحتی نمی توانند به صفحه اصلی بروند در نتیجه ممکن است از سایت شما خارج شده و دیگر به آن سر نزنند .
صفحات وب بسیار طولانی  :

با توجه به آمار استاندارد ، بازدیدکنندگان برخی از مطالب بسیار طولانی در صفحه را نمی خوانند ، بنابراین شما نیاز به اشتراک گذاری مطالب در صفحات دیگر برای حفظ تعادل دارید .
طرح گیج کننده :

به یاد داشته باشید که برخی از بازدیدکنندگان برنامه هایی که شما پیاده می کنید را به خوبی درک نمی کنند . عاقلانه است که یک نقشه سایت ایجاد کنید . اگر وبسایت شما دارای صفحات بسیار یا دارای ساختار پیچیده است ، سعی کنید از یک موتور جستجو در وبسایت خود استفاده کنید .
رنگ  لینک ها :

سعی کنید که با استفاده از رنگ های بسیار لینک ها در صفحه بازدیدکننده را به اشتباه بیاندازید . برای خوانندگان بسیار دشوار است که بتوانند متن لینک را از متن عادی تشخیص دهند .
بروز نکردن و قدیمی بودن مطالب:

مطالب خوب و جدید باعث رجوع بازدیدکنندگان بسیار به سایت شما می شود ، پس شما تا جایی که می توانید باید همیشه وبسایت خود را بروز نگه دارید
بارگذاری آهسته :

در این مورد شما باید تفکر بیشتری در رابطه با بهینه سازی فایلهای گرافیکی خود و اصلاح کدهای خود مانند JAVA script و یا حذف کردن موارد بی استفاده داشته باشید . تنها چند ثانیه معطلی بیشتر راه مناسبی برای از دست دادن بازدیدکنندگان  می باشد .

منبع

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطالب مرتبط

دیدگاهها: ۱

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *