به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

۳ اشتباه در طراحی سایت

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۲۰ دی ۱۳۹۰ دیدگاهها: ۰

۳ اشتباه در طراحی سایت که در ادامه به آنها اشاره میکنم، می تواند تمام زحمات شما در طراحی وب سایت را هدر دهد. شاید شما هم یکی از کسانی باشید که خودتان مبادرت به طراحی سایت مورد نظرتان می کنید یا شاید هم سفارش طراحی سایت خود را به یک شرکت طراحی سایت سپرده باشید. بدون توجه به اینکه در کدام یک از دو دسته فوق قرار دارید، می خواهم شما را نسبت به سه اشتباه مهلک در طراحی سایت مد نظرتان آگاه کنم که قطعاً دوری گزیدن از این اشتباهات به طراحی سایت حرفه ای و بازدهی بالای آن منجر خواهد شد. پس با ما همراه باشید.

۱. استفاده زیاد و نامناسب از عکس و فلش در طراحی وب سایت

یکی از اصلی ترین مواردی که باید مد نظر داشته باشید، تعداد عکس و احتمالاً عناصر فلش بکار رفته در وب سایتتان است. لزوم استفاده از عکس بر کسی پوشیده نیست اما زمانی مشکل سر باز میکند که مثلاً به جای متن هم از عکس استفاده می شود. این مورد که صرفاً از دانش پایین طراح وب حکایت دارد دو مشکل اساسی دارد: اول اینکه به خاطر سرعت پایین اینترنت امکان عدم لود شدن عکس و در نتیجه گیج شدن بازدید کننده بسیار بالاست و دوم اینکه موتورهای جستجو متن داخل عکس را ایندکس نمی کنند که این مورد بر میزان بازدید سایت شما تأثیر منفی بسیار بالایی خواهد داشت.

اما استفاده از عناصر فلش در طراحی سایت را به همان دو دلیل فوق باید محدود کرد و البته یک دلیل سوم نیز وجود دارد و آن اینکه اگر flash player روی مرورگری نصب نباشد، آن عنصر نمایش داده نخواهد شد.

ذکر این نکته لازم است که مشکل ایندکس نشدن محتوای عناصر فلش در زبان انگلیسی برطرف شده اما در زبان فارسی همچنان وجود دارد.

۲. استفاده از Table برای طراحی سایت

این کار هم از دیگر کارهای آماتور در طراحی سایت به شمار می رود. استفاده از جدوال برای طراحی سایت مدتهاست که منسوخ شده است و کلاً طراحی وب سایت با جدوال دیگر یک طراحی استاندارد محسوب نمی شود. اما ببینیم چرا CSS نسبت به جدوال ارجحیت دارد (کاملاً تیتروار نام خواهم برد):

  1. سرعت لود سایت طراحی شده با CSS بیشتر است.
  2. فضای هاستینگ مورد نیاز و در نتیجه هزینه هاستینگ سایت طراحی شده با CSS کمتر است.
  3. طراحی مجدد راحت تر و کم هزینه تر است.
  4. حفظ ظاهر سایت در صفحات مختلف راحت تر حاصل می شود.
  5. برای سئو بهتر است.
  6. کار با سایت طراحی شده با CSS برای کاربر آسان تر است.
  7. نگهداری سایت طراحی شده با CSS برای تیم مدیریت راح تر است.
  8. طراحی هایی حرفه ای تر با CSS در دسترس است.

موارد فوق برای کسی که به دنبال طراحی سایت حرفه ای است، کافیست تا از جداول در طراحی وب سایت دوری گزیند.

۳. طراحی قالب نامناسب برای سایت

بارها عرض کرده ام که قالب سایت شما چون اولین چیزی است که توسط کاربر دیده می شود، از اهمیت بسیار بالایی در طراحی سایت برخوردار است. اینکه در طراحی قالب سایت شما امکانات مورد نظرتان پیش بینی شده باشد و همچنین رنگ بندی قالب با موضوع وب سایت و مخاطبین آن همخوانی داشته باشد، موضوعی است که در بسیاری موارد نادیده گرفته می شود.

همچنین نوع طراحی قالب سایت شما از نظر نظم دارای اهمیت بسیاری است. اینکه تک تک اجزا به طور مناسب در جای ویژه خود قرار بگیرند نکته ای است که بعضاً در میان وب سایت های مختلف رعایت نمی شود و همین امر باعث افت محبوبیت و در نتیجه بازدهی آنها میگردد.

امیدوارم با رعایت سه نکته به ظاهر ساده فوق، بتوانید سایتی حرفه ای آماده کنید و البته که طراحی سایت حرف

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطالب مرتبط

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *