به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

۳ اصل ساده در مدیریت سایت

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۰۲ بهمن ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۱

مدیریت سایت به عنوان شعبه ی بین المللی کسب و کار شما از اهمیتی چشمگیر برخوردار است چرا که میتواند موجب تحول بنیادین بیزینس شما شود. در این پست سه نکته بسیار ساده برای مدیریت سایت آموزش داده می شود که در اوج سادگی، میتوانند کمک شایانی به میزان موفقیت شما در اینترنت کنند و البته صرفه جویی در پول و زمان را به شما هدیه دهند!

۱. یک بخش مخصوص در کامپیوتر

به عنوان مدیر سایت، می بایست در کامپیوتر خود بخشی به سایتتان اختصاص دهید. در این بخش باید متون، تصاویر، ویدئوها، فایل های صوتی، فایلهای html  و هر چیز دیگر مربوط به سایت را به صورت طبقه بندی شده نگهداری نمایید.

تا به حال مشتریان زیادی داشته ایم که هیچ متنی برای سایت خود نداشته اند و البته بیشتر از اینها مشتریانی بوده اند که متون بسیاری در قالب فایلهای pdf جمع آوری کرده بودند که از آنها در سایت خود استفاده کنند! اما زمانی که میخواهند مطالب را وارد سایت نمایند، نه فایلها را پیدا میکنند و نه برنامه ای برای چگونه استفاده کردن از فایلها در نظر میگیرند.

خود من انبوهی از مطالب را در کامپیوترم ذخیره کرده بودم که روی سایت قرار دهم اما پس از راه اندازی سایت، تنها چیزی که قرار نگرفت همان مطالب بود چون گم کرده بودمشان!!!

۲. فولدر مخصوص در ایمیل

شده تا حالا به دنبال یکی از مکاتبات خود با گرافیستتان بگردید؟ شده بخواهید طرح کلی رد و بدل شده با برنامه نویس خود برای پروسه ثبت سفارش در سایتتان را پیدا کنید تا پس از مرور، سایت را با آن مقایسه کنید؟ در میان انبوه ایمیلهای اینباکستان، چطور این کار را انجام میدهید؟ سرچ زدن یکی از راههاست اما سرچ زدن در یک محدوده ی کوچک از یک محیط بزرگ و شلوغ ساده تر است! از هر سرویس دهنده و نرم افزاری که استفاده میکنید، یک پوشه مخصوص برای سایت و ایمیلهای مربوط به آن ایجاد نمایید تا بتوانید تمام نیازهای خود را در اسرع وقت بیابید.

۳. دفترچه یادداشت فراموش نشود!

دنیای دیجیتال و دفترچه یادداشت! البته منظور این دفترچه یادداشت های دوره دبستان نیست که درباره ی هر نوع وسیله ای برای نوت برداری مرتب صحبت میکنم. درست است که تمام اطلاعات دسته بندی شده را در کامپیوتر خود ذخیره کرده اید اما شاید همه جا لپ تاپتان راه همراه نداشته باشید یا شاید آن را گم کنید و …. . تصور کنید در میان یک مهمانی آدرس سایت یک همکار و یا یک مشتری بالقوه را بدست آورده اید و میخواهید یادداشت کنید. در چنین موقعیتی روشن کردن لپتاپ، منطقی است؟ یا بهتر است که با یک خودکار آن را در دفترچه یادداشت خود ثبت کنیم؟ شاید هم در گوشی موبایل… . در هر صورت وسیله ای که راحت جابجا شده و بتوان در آن چیزی یادداشت کرد، از اولویتهای هر مدیر سایتی است تا بوسیله آن همه چیز را ثبت شده داشته باشد.

اصول فوق، علیرغم ظاهر بسیار ساده ای که دارند، حائز اهمیت فراوانند و تنها مدیر سایت است که ارزش آن را درک میکند البته بعد از استفاده از آنها!

منبع

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 1.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطالب مرتبط

دیدگاهها: ۱

 1. ارسال شده توسط mehdi ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ at ۹:۳۲ ب.ظ پاسخ

  عالی بود دوست عزیز البته خودم سالهاست این موارد را دارم رعایت می کنم
  و برای همین هم در خیلی از موارد لنگ نمانده ام برای مثلا از دست رفتن اطلاعات یکی از سایت هایم.

  موفق باشید

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *