به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

۵ استراتژی لینک بیلدینگ

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش بهینه سازی سایت, آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۰۵ دی ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۲

لینک بیلدینگ یکی از مهمترین بخشهای سئو به شمار می رود که راههای متفاوتی برای آن وجود دارد. در این پست ۵ استراتژی مؤثر را با شما در میان خواهیم گذاشت که میتوانند فعالیتهای لینک بیلدینگ شما را به شدت تحت تأثیر قرار دهند… .

۱. شبکه های اجتماعی و سوشال بوکمارکینگ و دایرکتوری ها

مسلماً یکی از بهترین استراتژی ها برای لینک بیلدینگ، انتشار محتوا و لینک آن در شبکه های اجتماعی و سایتهای سوشال بوکمارکینگ می باشد. البته برای این مورد دو مزیت را باید لحاظ کرد: یکی برای موتورهای جستجو و دیگری برای کاربران همین سایتها.

امروزه شبکه های اجتماعی نقش بسیار مهمی در زندگی افراد ایفا میکنند و به همین جهت نمی توان از انتشار لینک در این سایتها چشم پوشی کرد. روزانه افراد بسیاری به سایتهای سوشال بوکمارکینگ سر میزنند و این را به عنوان یکی از کارهای روزمره انجام میدهند یعنی دقیقاً بخشی از زندگی! با این حساب هر لینک شما میتواند توسط افراد نامتناهی دیده شود و این یعنی بازدید کننده ی بیشتر… .

در میان دایرکتوریها، باید به دنبال دایرکتوریهای مناسبی گشت که هدف واقعی ایجاد آنها، تبدیل شدن به یک فهرست راهنمای جامع بوده باشد نه برنامه های تبادل لینک آماتور و ضعیف. برای نمونه dmoz.org یکی از این دایرکتوریهاست که بخش فارسی آن پذیرای سایتهای فارسی با کیفیتی است که موفق شده اند وارد این فهرست شوند. در میان سایتهای فارسی نیز، می توان از ۱۰۰۰site.ir برای این منظور نام برد.

۲. تولید محتوای با کیفیت

این مورد به طور کاملاً غیر مستقیم ایفای تقش میکند. تولید محتوای با کیفیت می تواند نظر سایرین برای اشاره به محتوای شما به عنوان یک منبع قابل اعتماد را جلب نماید. هر اشاره از سوی سایرین با یک لینک همراه خواهود بود و در واقع به صورت غیر مستقیم، میتوانید بهترین بک لینکها را بدست آورید!

۳. نوشتن پست مهمان

در این مورد بارها صحبت شده است. یکی از کارهایی است که به توزیع لینک شما در سایر سایتها و بلاگها کمک شایانی میکند. با استفاده از این روش، لینکهایی دائمی و با کیفیت به سایت شما ایجاد می شود که همواره می تواند هدایت کننده ی بازدیدکنندگان جدید به سایتتان باشد.

۴. دایرکتوری های مقالات

روشی هوشمندانه شبیه همان پست مهمان با این تفاوت که اغلب دایرکتوریهای مقالات دارای رنک های بسیار بالا و خوب در موتورهای جستجو هستند. وقتی مقاله ای در این سایتها منتشر میکنید شانس رسیدن آن مقاله به صفحه نخست موتورهای جستجو بسیار بالاست و با این تفاسیر، شانس دریافت بازدید به سایت شما از طریق دایرکتوریهای مقالات نیز به شدت افزایش می یابد. علاوه بر آن لینکی که به سایت شما در این مقالات ایجاد می شود، همواره باقی خواهد ماند، بک لینکی از یک سایت بسیار معتبر.

۵. سایتها، فوروم ها و انجمن های منطقه ای

دقت کرده اید در حال حاضر تقریباً هر شهری یک سایت مخصوص دارد یا انجمنی توسط یکی از افراد مقیم آن شهر تحت نام انجمن شهر x ایجاد شده است. مثلاً انجمن تهرانیها، انجمن مشهدیها، انجمن اهوازیها، تالار گفتگوی اصفهانیها و … . فعالیت در این انجمن ها و ایجاد لینک به سایت در امضاء یکی از هوشمندانه ترین روشهای لینک بیلدینگ است. چرا که اعضاء عموماً همشهری شما هم هستند و این یعنی تبلیغ سایت و کسب و کار برای همشهریها در کنار ساخت بک لینک.

البته ایجاد تاپیکهای اختصاصی داخل همین انجمنها نیز یک روش دیگر است که می توانید از آن بهره بگیرید.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)

مطالب مرتبط

دیدگاهها: ۲

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *