به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

۵ نکته برای بهبود کیفیت پست های بلاگ

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۰۷ آذر ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۱

ممکن است تا به حال مطلبی را در بلاگتان نوشته باشید که فقط یک یا دو نظر داشته و یا هیچ نظری دریافت نکرده باشد. بهترین راه برای اینکه مشکل را بررسی کنید اینست که ۵ سوال زیر را از خود بپرسید. اگر عادت کنید در هنگام انتشار هر پست این ۵سوال را از خود بپرسید دیگر با مشکلی رو برو نخواهید شد.

بهترین زمان برای پرسش سه سوال اول هنگامی است که برای پست خود برنامه ریزی می کنید:

اولین سوال : آیا این مطلب نقطه ی تمرکز خاصی دارد؟

پست های بلاگ شما باید فقط یک موضوع کلیدی داشته باشد – نه چندین موضوع. البته شما می توانید در پست خود موضوعات فرعی داشته باشید اما این برای کسانی است که به ارتباط تصویری فراتری نیاز دارند. در این پست نکته کلیدی اینست: “بهبود پست هایی که نوشته اید” و این به پنج پرسش شکسته شده است.

دومین سوال : این مطلب چگونه به خوانندگان کمک می کند؟

قبل از آنکه شروع به نوشتن کنید و در رابطه با آنچه که در ذهنتان است مطلبی بنویسید ابتدا به این فکر کنید که نیاز مخاطبان و خوانندگانتان چیست . این می تواند یک آموزش و یا راهنمایی برای ایجاد لیستی از ایده ها و نکات باشد. حتی زمانی که شما در حال معرفی و تبلیغ یک محصول یا خدمات هستید می توانید با استفاده از سوالات خوانندگان به آن ارزش دهید و یا می توانید مقاله ای در رابطه با موضوع محصول یا خدمات بنویسید و در نهایت به صفحه فروش لینک دهید.

سومین سوال: این مطلب چگونه به من ( کسب و کار من ) کمک می کند؟

علاوه بر توجه به خوانندگان، شما باید برای بلاگ ( کار) خود هدفی داشته باشید در غیر اینصورت پیشرفت بسیار دشوار خواهد شد. بهترین راه برای اینکه مطئمن شوید که منافع شما در راستای خواسته های خوانندگان است اینست که در پایان مطلب یک call to action (دعوت به عمل) اضافه کنید.

به عنوان مثال: برای دریافت خبرنامه و کتاب رایگان الکترونیکی اینجا کلیک کنید. این ویژگی زمانی بهتر عمل می کند که موضوع مطلب شما نیازمند call to action باشد و با آن مرتبط باشد.

دو سوال نهایی برای زمانی است که میخواهید مطلب خود را منتشر کنید:

چهارمین سوال: آیا از فرمت و صفحه آرایی مؤثری استفاده کرده ام؟

مطلب شما باید در صفحه جذاب به نظر برسد. این بدان معناست که هدینگ ها، کلمات بولد شده ی مرتبط با موضوع پست، و همچنین نقاط موثر و نقل قول ها کمک به منافع بصری و ایجاد فضای واضح و شفاف می کند. قالب بندی شما تأثیر چشمگیری در خوانده شدن یا نشدن مطلبتان ایجاد می کند و این موضوع بستگی به زمانی دارد که شما صرف آن کرده اید.

پنجمین سوال: آیا عنوان و تایتل مطلب من نظر خوانندگان را جلب می کند؟

اگر خوانندگان شما از شبکه های اجتماعی به سایت شما آمده اند و مطلب شما را دنبال می کنند بدون شک فقط به عنوان مطلب توجه کرده اند و به محتوای درون آن در ابتدا توجهی نداشته اند. این بدان معناست که مهمترین قسمت مطلب شما عنوان آن است. و این نیازمند تفکر و کار کردن بسیار است تا بتواند نظر خوانندگان را جلب کند.

منبع

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطالب مرتبط

دیدگاهها: ۱

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *