به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

۶روش برای داشتن یک وبسایت موثر

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش بهینه سازی سایت, آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۲۰ آذر ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۰

ایجاد وبسایتی موفق نوعی هنر محسوب می شود. اما واقعا وبسایت موفق چگونه وبسایتی است؟ وبسایتی که بتواند به نیازهای کاربران خود پاسخ دهد و در راستای آن اهداف خود را محقق سازد وبسایتی موفق است . در ادامه با ۶ تکنیک برای ایجاد وبسایت موفق آشنا می شویم :

  • آموزش مناسب :

یکی از متداول ترین و رایج ترین راه ها نه تنها در وبسایت بلکه در هرجایی آموزش دادن می باشد . اگر شما از اطلاعات بسیاری برخوردار هستید و یا دانشی دارید که  افراد دیگر از آن آگاهی ندارند ، آن اطلاعات و راهکار ها را به دیگران نیز بیاموزید . چراکه هنگامی که افراد با اطلاعات و عملکردهای جدیدی رو برو می شوند بسیار مشتاقند که آن را فرا بگیرند.پس در نتیجه برای جلب افراد با حوزه کار و فعالیت خود از دانش و آگاهی های جدیدی که دارید استفاده کنید و به دیگران تعلیم دهید. زمانی که افراد موارد گوناگون جدیدی را از شما آموزش بگیرند بیشتر مخاطب شما می شوند و بسیار علاقه مند می شوند که با شما کار کنند .

  • همسو بودن تفکرات :

روزانه هزارن خبر منتشر می شود که با خواندن برخی از آنها احساس خستگی می کنید و در نهایت منظور و هدف نویسنده آن نوشته را نادیده میگیرید . بسیار خسته کننده است که یک مطلب بیان خوبی نداشته باشد . شما باید با بیان خود افراد را به نوشته های خود جلب کنید تا بدین ترتیب بتوانید اهداف خود را محقق سازید . بهتر است از بیانی که متعلق به شخص خود شماست استفاده کنید و از جایی آن را کپی نکنید چراکه بدین گونه خواننده با نوشته شما بیشتر ارتباط برقرار می کند .

  • استفاده از بهترین موضوعات :

هدلاینها یا همان سرفصل ها هنر جلب نظر بازدیدکنندگان است . به عنوان مثال هنگامی که شما در فروشگاهی هستید و با مجله و یا روزنامه ای روبرو می شود این عناوین هستند که نظر شما را جلب می کنند تا شما آن روزنامه یا مجله را خریداری کنید . یکی از رموز موفقیت و جلب مخاطب داشتن موضوعات بسیار موثر و جذاب می باشد . با این عمل مطمئن باشید که سایت و نوشته های شما طرفداران بسیاری پیدا خواهد کرد .

  • داشتن وبسایت مرتب و با نظم :

بسیاری از وبسایت ها وجود دارد که با مطالب نامنظم و ایجاد فضای گیج کننده در سایت باعث آزار و سردرگمی بازدیدکننده می شود . باید وبسایت خود را به طوری طراحی کنید که بسیار چیدمان آن مرتب و با نظم باشد . به عنوان مثال می توانید در نوشته ای خود بعد از هر پاراگراف یک خط فاصله ایجاد کنید، یا بین تصاویر و مطالب فاصله بگذارید  تا مطلب شما دارای ساختار منظمی گردد . همانطور که شما وقتی به سایتی مراجعه می کنید دوست دارید که دچار سردرگمی نشوید ، با رعایت این موضوع بازدیدکننده از سایت شما راضی خواهد بود و به سایت وفادار خواهد شد .

  • ایجاد سرگرمی و مشارکت :

این برنامه بسیار ساده است . یکی از اه های ایجاد وبسایتی موثر تشویق افراد به مشارکت است . بدین ترتیب شما می توانید افراد را برای بیان نظراتشان و یا استفاده از قسمت ایمیل و انتشار این مطلب در رسانه های اجتماعی آنها را تشویق کنید . همچنین شما باید افراد را به ایجاد فرهنگ در دنیای مجازی و رسانه ها تشویق کنید . برای این منظور باید اطلاعات بین افراد رد و بدل شود تا بتوانند در رابطه با اطلاعات و موارد به تبادل نظر بپردازند . شما می توانید افراد را تشویق کنید که اطلاعات و مطالب را در بین افراد دیگر به اشتراک بگذارند تا با تبادل نظر فرهنگ بوجود بیاید . با این کار شما شگفت زده خواهید شد و یا حتی می توانید از آنها مواردی را یاد بگیرید .

  • استفاده از منش های اجتماعی :

اعتبار اجتماعی بسیار مهم است . این موضوع هامل تصمیم گیری در بسیاری از تصمیم گیری های بزرگ محسوب می شود . Amazon یک کار فوق العاده در این راستا انجام داده است که از اعتبار اجتماعی در اظهار نظر و سیستم خود استفاده می کند . اعتبار اجتماعی فرآیندی است که محصولات و خدمات با استفاده از مردم ارزش پیدا می کنند .این موضوع شامل توصیفات ، نظرات ، مطالعات ، بررسی ها و دادن رای می باشد . این موارد مردم را وادار به انجام آن می کند . اعتبار اجتماعی در دوره زمانی بلند مدت نتیجه می دهد .

منبع

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطالب مرتبط

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *