به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

انتخاب سئو کار

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش بهینه سازی سایت, آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۱۳ اسفند ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۳

سئو و بهینه سازی سایت یکی از مهمترین بخش های مدیریت سایت به شمار می رود. دقیقاً به خاطر همین اهمیت مدیران بسیاری به دنبال بهینه سازی سایت خود بوده، هستند و خواهند بود و این فرصتی برای متقلبین ایجاد میکند تا با خوراندن روشهای متقلبانه و غیر واقعی خود به افرادی با سطح پایین اطلاعات، سودهای نامشروع به جیب بزنند!

 

تمام سئو، بهینه کردن کدهای قالب نیست!

اولین و شاید مهمترین نکته در بحث بهینه سازی سایت، این است که این ذهنیت که بهینه و استاندارد سازی کدهای قالب یعنی سئو را از خود دور کنیم. با این حساب در میان سئو کاران افرادی که با دریافت رقم های مضحک ۱۰۰ و ۲۰۰ تومان کار سئو انجام می دهند را باید کنار گذاشت. با این رقم ها کاری بیشتر از این نمیتوان انجام داد اما معرفی این بخش از بهینه سازی سایت به عنوان کل پروسه سئو و در نهایت نام سئو کار بر خود گذاشتن عین کلاهبرداریست!

 

آیا فرد سئو کار، وعده ی نتیجه گیری کوتاه مدت می دهد؟

سئو یک پروسه بلند مدت و همیشگی است و نمیتوان با یکی دو ماه کار کردن روی سایتی، وعده داد که از این پس آن سایت در نتایج جستجو رتبه خوبی خواهد داشت. اگر فرد سئو کار مدعی می شود که ظرف دو ماه فلان قدر ورودی گوگل خواهید داشت و یا شما را به رتبه یک در نتایج جستجوی گوگل میرسانم، از همکاری با وی به شدت بر حذر باشید. سئو تضمین ندارد و صد البته ظرف یکی دو ماه اثر خود را نمیتواند نشان دهد.

 

سئوکار آموزش هم میدهد؟

همانطور که عرض کردم سئو یک پروسه همیشگی است و نمیتوان با یکی دو ماه کار کردن روی سایت، آن را رها کرد و انتظار بازدهی داشت. فردی که به عنوان سئوکار انتخاب میکنید حتماً باید آموزشهایی درباره ی تولید محتوا، انتخاب کلمات کلیدی، کاربرد اصولی کلمات کلیدی در متن، لینک بیلدینگ و استراتژی های آن و مسائل مشابه به شما منتقل کند. علاوه بر اینها، سئوکار شما حتماً می بایست در رابطه با دوری گزیدن از هر روشی که به نوعی به دور زدن موتورهای جستجو منتج می شود، شما را بر حذر داشته و خود نیز از آنها استفاده نکند.

 

آیا سئو کار حاضر به عقد قرارداد می شود؟

عقد قراردادی حرفه ای که در آن شرح وظایف فرد مدعی سئو و شما آمده باشد یکی از الزامات است و اگر فردی حاضر به این کار نشد، به هیچ وجه همکاری با وی را آغاز نکنید. در قرارداد حتماً به آموزشها و مسئولیت کارهایی که مستقیماً خود سئو کار انجام میدهد، اشاره داشته باشید تا اگر مثلاً اخطاری از گوگل دریافت کردید یا مثلاً در یک حالت بدبینانه سایت شما بلاک شد، بتوانید از وی توضیح بخواهید.

 

رویه ی کاری سئو کار را دقیق بررسی کنید

سئو شامل مجموعه اقداماتی روی خود سایت و یک سری اقدامات در خارج از سایت است که اتفاقاً اقدامات خارج سایت که اصطلاحاً off page نامیده میشود، بسیار مهم تر هستند. اگر سئو کار در پروسه ای که برای شما تعریف کرده است، تمام کار را در بهینه سازی قالب، تعریف متا تگ ها، اصلاح تگهای مختلف، تعیین کلمات کلیدی و موارد اینچنینی تعریف کرده است، در دانش وی و صد البته نتیجه ی حاصل باید بسیار شک کرد.

توجه داشته باشید وقتی سئو کاری صحبت از لینک بیلدینگ می کند، حتماض به دنبال دلایل قانع کننده برای ادعاهای وی باشید و البته این دلایل را هم از خودش بخواهید و سپس در مورد آنها تحقیق کنید.

 

امید که با توجه به همین چند نکته ساده، از گیر افتادن در دام گسترده ی متقلبینی که خود را سئو کار مینامند، محفوظ مانده و سئو کار حرفه ای را انتخاب نمایید.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)

مطالب مرتبط

دیدگاهها: ۳

 1. ارسال شده توسط بهروز مهندس زاده ۲۴ اسفند ۱۳۹۱ at ۳:۴۳ ب.ظ پاسخ

  سلام
  خواهش میکنم
  در مورد موضوعی که فرمودید همین الآن هم مطالبی منتشر شده. off page seo توی لینک بیلدینگ خلاصه میشه. یعنی استراتژی ها و روشها و البته ریزه کاریهای لینک بیلدینگ که میتونید در همین بلاگ و در بخش سئو، مطالبی در این زمینه پیدا کنید که البته مقالاتی نیز در آینده در این زمینه درج خواهد شد.
  موفق باشید

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 2. ارسال شده توسط khazra ۲۴ اسفند ۱۳۹۱ at ۱:۴۹ ب.ظ پاسخ

  ممنون.. مطلب مفیدی بود. در صورتی که ممکنه در مورد سئو off page مقاله ای در سایت قرار دهید .

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *