به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

یک بلاگ با چندین موضوع یا چندین بلاگ با یک موضوع؟

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش بازاریابی اینترنتی, آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۲۲ آبان ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۱

به نظر شما کدام یک ترافیک بیشتری را ایجاد می کند؟ بلاگی که موضوعات مختلفی را در خود داراست یا چندین بلاگ مختلف با یک موضوع؟ البته هر دو کارآمد هستند. با ما همراه باشید در ادامه تا به بررسی این دو گونه بپردازیم:

مزایای یک بلاگ با چندین موضوع مختلف

بزرگترین مزیت این مدل اینست که دومین بسیار قوی دارید، چرا که لینک های بسیاری را از کانالهای مطالب و عناوین مختلف دریافت می کند. در هر زمان به راحتی می تواند در کلمات کلیدی مختلف رنک بگیرد صرفاً به خاطر اعتبار دومین. این دلیل باعث شده است که سایتهایی مانند ویکی پدیا رتبه خوبی درگوگل داشته باشند.

یکی دیگر از مزایای آن، پتانسیل نامحدود برای توسعه است. دومین باعث فراهم آوردن یکی از عمومی ترین ها می شود. قادر خواهید بود که در هر زمانی عنوانی را افزوده یا حذف کنید بدون نیاز به انجام کار بر روی برند.

معایب یک بلاگ با چندین موضوع مختلف

یکی از ضعف های اصلی این مدل اینست که برای موفق شدن نیازمند زمان بسیار، انرژی و سرمایه مالی می باشد. چرا؟

دلیل آن اینست که شما باید پورتال محتوا تشکیل دهید. این بدان معناست که شما باید طراحی و دیزاینی داشته باشید که ساختار پورتال، کانالهای مختلف در آن و نویسندگانی که کانالهای مختلف را آپدیت می کند را حمایت کند. تلاش برای ایجاد یک پورتال محتوا توسط خودتان و با هیچ سرمایه گذاری بدون شک به نتایجی در سطح متوسط عملکردتان خواهید رسید.

مزایای چندین بلاگ با یک موضوع

یکی از مهم ترین مزایای چندین بلاگ با یک موضوع این است که بسیار آسانتر می توان بازدید کننده را در هر یک از سایتها جذب کرد. با تمرکز بر آن بسیار آسان تر می توان بازدیدکننده را متقاعد کرد که روزهای آینده به سایت دوباره سر بزنند و فید RSS را دنبال کند .

دومین مزیت آن اینست که بوسیله این گونه سایتها به راحتی می توان کسب درآمد کرد. تبلیغ کنندگان مایلند که مخاطبان را کنترل کنند تا تبلیغ آنها را ببینند و به آن سر بزنند.

معایب چندین بلاگ با یک موضوع

از معایب این روش این است که برای مدیریت مطالب باید انرژی و زمان بسیاری را بگذارید. شما ناگریزید که نگران وب هاستینگ، طراحی وب، نرم افزار، نگهداری و … باشید. هرچه تعداد سایتها بالاتر باشد زمان بیشتری برای وظایف آنها صرف خواهد شد.

علاوه بر این، همیشه باید به تمام بلاگ ها رسیدگی کنید. اگر شما نتوانید به فعالیت های تولید محتوا و ارتقا در تمام بلاگ ها برسید، بدون شک در طول زمان با رکود مواجه خواهید شد.

همان طور که مشاهده می فرمایید هر دو استراتژی، دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. من شخصاً همانند نویسنده ی اصلی این مطلب، ترجیح میدهم که بلاگی با چندین موضوع را مدیریت کنم چرا که نه نگرانی عدم توانایی مدیریت چند بلاگ مختلف را دارم و نه نگرانی از بابت کم شدن مخاطبین.

منبع

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطالب مرتبط

دیدگاهها: ۱

 1. ارسال شده توسط مهدی ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ at ۳:۲۰ ب.ظ پاسخ

  عزیز از زحمتی که کشیدید ممنونم واقعا نکات خوبی را ببیان کردید
  با احترام

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *