به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

سئو و بلاگ – بخش اول

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش بهینه سازی سایت, آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۱۳ آبان ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۱

همواره تأکید داشته ایم که بلاگ در یک سایت، نقشی بسیار با اهمیت در سئو ایفا میکند و یکی از نکات مهم در بهینه سازی سایت را آماده سازی بلاگ برشمرده ایم. در این پست با چند دلیل محکم در نقش مفید بلاگ در سئو آشنا می شویم:

۱. مطالب بیشتر در سایت

برای وبسایت های کوچک تا متوسط، اگر شما به سایت موجود خود بلاگی اضافه کنید و به طور متوسط در هفته یک مطلب جدید در آن منتشر کنید، مطالب و تعداد صفحات موجود در سایت شما به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. اگر هر پست تعداد کمی از ترافیک جستجو را جذب کند، در یک بازه زمانی شما شاهد افزایش قابل توجهی در ترافیک کلی حاصل از جستجو خواهید بود.

البته شما باید پست هایی را که بیشتر باعث افزایش ترافیک میشوند در اولویت قرار دهید چرا که با وجود مطالبی با کیفیت بالاتر در سایت، در موقعیتی بسیار بالاتری قرار خواهید گرفت. هرچه تعداد مطالبی که در سایت قرار می دهید بیشتر باشد امکان اینکه از نتایج جست جو به سایت شما مراجعه کنند بسیار بالاتر است.

لینک های ورودی (backlinks)

یکی از مهم ترین عواملی که بر روی رتبه بندی موتورهای جستجو تاثیر می گذارد کیفیت و کمیت لینک های ورودی است. لینک های ورودی زمانی است که سایتهای دیگر لینکی از سایت شما را در صفحه ای از سایت خود قرار می دهند. بلاگ ها برای جذب لینک ها بسیار مؤثرند چرا که بلاگ نویسان تمایل دارند به بسیاری از بلاگ های دیگری در بلاگ خود لینک دهند. اگر شما مطالب منحصر به فرد و بسیار جالبی را منتشر کنید بقیه بلاگ نویسان در حوزه فعالیت شما جذب مطالبتان میشوند و آن مطالب را در بلاگ خود لینک می دهند. بلاگها همچنین فرصت برای ساخت لینک از طریق تبادل لینک ها را ارائه می دهند که البته در این مورد می بایست بسیار دقیق باشید.

مطلب تازه و جدید

موتورهای جستجو علاقه مند به دیدن مطالب تازه و جدید در سایتها هستند و در بعضی مواقع تازه بودن مطلب کمک به افزایش ترافیک نیز می کند. با حفظ یک بلاگ فعال شما دارای سایتی هستید که همیشه تازه و جدید است و نتیجه آن می تواند افزایش ترافیک نیز باشد. بدون یک بلاگ بعید است که یک سایت بتواند با مطالب جدیدی که اضافه می شوند بروز باشد. سهولت اضافه کردن مطالب جدید به سایت همراه با بلاگ و وجود این واقعیت که مخاطبان منتظر مطالب جدید هستند باعث می شود که یک سایت همراه با بلاگ تازه و جدید باشد.

کلمات کلیدی طولانی در نوشته های فردی می تواند هدف قرار گیرد

بخشی از فرآیند seo شناسایی کلمات کلیدی و عباراتی است که شما در هدف خود به دنبال آن هستید. عبارات طولانی اشاره دارد به عبارات چند کلمه ای که حجم جستجو پایین و کوتاهی دارند و عبارات جستجوی شایع تری هستند. با هدف قرار دادن عبارات طولانی رقابت کمتری در رتبه های بالا در نتایج جستجو وجود دارد. بلاگ ها بسیار مناسب برای جذب جستجوی ترافیک از طیف گسترده ای از عبارات جستجو شده هستند چرا که هر بلاگ می تواند عبارات جستجو خود را مورد هدف قرار دهد. با یک وبسایت کوچک شما می توانید یک یا دو عبارت جستجو را در صفحه اصلی مورد هدف قرار دهید، و شاید صفحات دیگری در سایت وجود داشته باشد که دیگر عبارات جستجو را بهینه کند. بوسیله یک بلاگ هیچ محدودیتی در هدف قرار دادن عبارات وجود ندارد. اکثر بلاگ ها برای جلب اکثریت ترافیک جستجو از مطالب تک به جای صفحات مقابل استفاده می کنند.

به زودی می توانید بخش دوم این مطلب را در همین بلاگ مطالعه فرموده و به طور کامل با مزایای بلاگ در سئو آشنا شوید.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطالب مرتبط

دیدگاهها: ۱

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *