به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

سئو و بلاگ – بخش دوم

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش بهینه سازی سایت, آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۱۴ آبان ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۱

در بخش نخست این مطلب با ۴ نقش کلیدی بلاگ در سئو آشنا شدیم. در این پست به بررسی ادامه مزایای بلاگ در سئو می پردازیم.

۵. ترکیب بلاگ ها و رسانه های اجتماعی برای ایجاد پتانسیل ساختمان پیوند بزرگ

سایتهای اجتماعی مانند Digg ، Reddit ، Mixx و بسیاری دیگر در حال حاضر فرصت بسیاری خوبی برای ترویج پست های بلاگ خود و جذب لینک از سایر سایتها به شمار می روند. با ارسال مطالب خود به سایت های اجتماعی، یک لینک از این سایت دریافت می کنید. اما از همه مهم تر اینست که اگر مطلب شما به یک مطلب محبوب تبدیل شود و توجه زیادی را به وسیله سایت اجتماعی به خود جذب کند، احتمال آن وجود دارد که بلاگ های دیگر این مطلب را پیدا کنند و ان را لینک کنند. در حالی که امکان استفاده از رسانه های اجتماعی برای بازاریابی یک سایت بدون بلاگ وجود داشته باشد، کمی کار را برای رسانه های اجتماعی دشوار می کند چرا که کاربران به سختی با وبسایتی که در آن مطالب تازه و جدید یافت می شود، تعامل برقرار می کنند. اضافه کردن یک بلاگ، تولید محتوای با کیفیت، و انجام برخی بازاریابی های مناسب در رسانه های اجتماعی باعث ایجاد یک راه طولانی در تلاش برای ساخت ساختمان پیوند (مجموعه بک لینکها) می گردد.

۶. فهرست شدن سریع ( quick indexing )

تولید محتوا به سرعت یافتن ایندکس شدن مطالب و صفحات سایت کمک میکند. با داشتن بلاگی که به طور منظم آپدیت میشود، می توانید خود را به عنوان منعی از مطالب جدید به موتورهای جستجو معرفی کنید و با این روش، میزان بازدید آنها از سایت خود و در نهایت سرعت ایندکس شدن مطالبتان را افزایش دهید. این مهم بدون حضور بلاگ مطمئناً عملی نمی شود و بلاگ است که محل تولید محتوای جدید قرار میگیرد… .

۷. فرصت لینک کردن داخلی

در حالی که لینک های ورودی سایتهای دیگر برای رتبه بندی موتورهای جستجو مهم هستند، لینک های داخلی نیز می توانند کمک کننده باشند. لینک های داخلی به موتورهای جستجو کمک می کنند که به راحتی در سایت شما بگردند و البته که با وجود لینکهای داخلی کاربر هم راحت تر به مطالب دسترسی پیدا میکند. یکی از مهمترین مزایای بلاگ این است که می توان از مطالب مختلف آن به یکدیگر همچنین به صفحات مختلف سایت، لینک داد و با این حساب، به بهبود رتبه سایت و البته حضور کاربر در سایت کمک نمود.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطالب مرتبط

دیدگاهها: ۱

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *