به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

اصول مقدماتی سئو در طراحی سایت

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش بهینه سازی سایت, آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۲۴ آبان ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۱

در بحث طراحی سایت، سئو یکی از مهم ترین نکاتی است که باید مد نظر قرار گیرد. در مورد سئو نکات بسیار وجود دارد و می توان کتاب ها در این باب نوشت اما یک سری موارد قطعی وجود دارند که شاید بتوان گفت سئو بر آنها استوار است! در این پست به آنها اشاره می کنیم:

از Flash استفاده نکنید: اگر شما در طراحی سایت خود تکنولوژی فلش را به کار برده اید، مطمئن باشید که از آن کم استفاده می کنید. محتوای فلش توسط موتورهای جستجو شناسایی نمی شود و همچنین محتوای مطالبی که در فلش قرار دارند در نتایج جستجوی سایتهایی مانند گوگل ، یاهو و MSN و … نشان داده نمیشوند. البته این مورد با رعایت یک سری موارد دیگر مثل استفاده از تکنولوژی کوفون، قابل حل است.

از فریم استفاده نکنید: موتورهای جستجو برای کار خود در وبسایت هایی که دارای فریم هستند دچار مشکل می شوند. بعضی از موتورهای جستجو در هنگام برخورد با وبسایتهایی که دارای فریم هستند این پیام را منتشر می کنند:

“Sorry! You need a frames-browser to view this site.”

جستجوی کلمات کلیدی: وبسایت خود را با کلمات کلیدی که متناسب با مطالب و موضوع وبسایتتان است بهینه سازی کنید. از ابزارهای جستجو کلمات کلیدی مانند Wordtracker یا Overture برای یافتن بهترین کلمات کلیدی استفاده کنید. البته خود گوگل ادوردز نیز ابزاری مناسب برای این کار دارد که در این لینک قابل استفاده است.

کلمات کلیدی جستجو و انتخاب شده در تگ تایتل صفحات: بدون شک مهم ترین عامل در سئو به حساب می آید، مطمئن شوید که تگ تایتل شامل کلمات کلیدی موجود در مرحله جستجو کلمات کلیدی باشد.

کلمات کلیدی جستجو و انتخاب شده در URL: مطمئن باشید که عنوان صفحات وب به بهترین نحو شامل کلمات جستجو شده باشد. به عنوان مثال اگر یک صفحه از وبسایت شما در رابطه با energy drinks است، مطمئن باشید که فایل آن به صورت energy-drinks.html ذخیره شده باشد. در صورت امکان از خط تیره به جای تاکید استفاده کنید.

CSS Navigation/CSS Stylesheets: مسیریابی css تضمین می کند که مسیریابی متن وبسایت شما توسط موتورهای جستجو، جستجو شود. همچنین مسیریابی CSS بسیار سریع بارگذاری می شود و هرکسی با استفاده از هر مرورگری می تواند آن را مشاهده کند.

کلمات کلیدی جستجو و انتخاب شده در anchor text: برای لینک های داخلی و خارجی وبسایت، مطمئن باشید که شامل کلمات کلیدی جستجو شده در anchor text لینکهای داخلی هستند. این موضوع کمک می کند که موتورهای جستجو بتوانند تخمین بزنند که صفحه خاص در رابطه با چه موضوعی است و همچنین به بهبود رتبه بندی توسط جستجوی کلمات کلیدی کمک خواهد کرد.

تصاویر: تگ های alt، بدون هیچ متنی در عکس. تگهای alt نه تنها برای ولید بودن XHTML مورد نیازند که یکی از اجزای لازم برای دسترسی به وب می باشند. سعی کنید که از قرار دادن متن در تصاویر جلوگیری کنید چرا که موتورهای جستجو نمی توانند تصویر همراه با متن را پردازش کنند. با این حال اگر شما مجبورید که متنی را در عکس قرار دهید آن را به عنوان تگ alt قرار دهید. موتورهای جستجو فقط می توانند تگ های alt را بخوانند نه متن موجود در تصویر را.

مجموعه نکات ساده فوق از مواردی هستند که برای بهینه سازی و سئو حتماً باید در زمان طراحی سایت در نظر گرفته شوند.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطالب مرتبط

دیدگاهها: ۱

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *