به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

ارزش برنامه ریزی اولیه در طراحی سایت

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۱۲ بهمن ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۱

در طول مدت زمانی که در صنعت طراحی وب، مشاوره و آموزش بازاریابی اینترنتی و کلاً آنلاین کردن بیزینس ها مشغول بوده ام، بزرگترین ایراد را در میان دوستانی که به سمت اینترنت برای توسعه تجارت خود گام برمیدارند، نداشتن برنامه ریزی برای کاری که قصد انجام آن را دارند میدانم.

تماسهای تلفنی بسیار از سوی افرادی که با اشتیاق فراوان به دنبال استارت بیزینس آنلاین خود هستند: میخوام بترکونم، میخوام لندینگ پیج داشته باشم، میخوام کلی مطلب بذارم، میخوام به n نفر ایمیل بزنم، میخوام کتاب و فایل بفروشم و …. . انواع و اقسام خواسته های بلند پروازانه (اما قابل دسترسی) پشت تلفن و همینطور در مکاتبات ایمیلی مطرح میشود و باید در مورد تک تک آنها با مخاطب صحبت کنیم. مهمترین قسمت داستان این است که تمام اینها قابل اجرا است و هر کسی میتواند بدون توجه به فاکتورهایی مثل سواد، ثروت، تخصص، رابطه و … در اینترنت موفق شود فقط درصد تأثیر هر فاکتور رقمی مشخص است و نبود یا کمبود آن، باید از طریق دیگر فاکتورهای مؤثر، جبران شود.

اما صحبت اصلی این پست بررسی فاکتورهای مؤثر در موفقیت در کسب و کار اینترنتی نیست که هدف بررسی گامی مهم در استارت بیزینس در اینترنت می باشد. گامی که به تمام افکار ما جهت میدهد و در واقع آن را مدیریت خواهد کرد:

برنامه ریزی برای طراحی سایت

طراحی سایت درست مانند شروع یک کار تازه است و باید برای شروع این کار تازه مثل هر مورد دیگری، برنامه ریزی دقیق و گام به گام داشت تا از اتلاف زمان، انرژی و سرمایه جلوگیری شود.

تجربه ثابت کرده است که میانگین مدت زمان پیاده سازی پروژه های دارای برنامه منسجم پیش از استارت در قیاس با پروژه هایی که برنامه ی خاصی ندارند و در طول پیاده سازی کم کم به موارد احتمالاً مورد نیاز خود بها می دهند و پی میبرند!، بین ۵ تا ۱۰ برابر در سرویس های راه اندازی سریع و بین ۱.۵ تا ۳ برابر در سرویسهای سفارشی، کمتر است!

توجه دارید که اگر برنامه داشته باشید برای سایتی که میخواهید استارت بزنید، میتوانید با سرویسهای ساخت سایت ارزان ما، آن را در عرض نهایتاً ۴۸ ساعت تحویل بگیرید در حالی که اگر برای همین سایت برنامه نداشته باشید شاید بین ۱۰ تا ۲۰ روز زمان صرف شود تا نیازهای شما به درستی پیاده سازی شود. خب این زمان از دست رفته برای شما از دو جهت هزینه در پی خواهد داشت: یکی از دست دادن روزهایی که می توانست برای شما درآمدزا باشد و دیگری هزینه تحمیل شده به شرکت طراحی سایت که در نهایت باز شما باید پرداخت کنید!

چطور برنامه ریزی کنیم؟

اما حالا که دیدیم یک برنامه تا چد حد میتواند برای شما و بیزینس در حال تولدتان مفید باشد، بد نیست به روش برنامه ریزی هم اشاره ای داشته باشیم. فراموش نکنید که کم رنگ ترین مداد و خودکارها هم از قوی ترین حافظه ها، ماندگارتر هستند لذا کاغذ و قلم آماده کنید:

۱. چرا سایت راه اندازی میکنید؟ پاسخ مبسوط خود را به این موضوع بنویسید چرا که تمام امکانات مورد نیازتان باید در راستای تأمین پاسخ این سئوال، کار کنند.

۲. حالا که فهمیدید چرا سایت راه اندازی میکنید، میتوانید تک تک امکانات مورد نیاز خود را بنویسید.

۳. برنامه ای که برای بازدهی این سایت دارید را مشخص کنید. اینکه میخواهید از کی به سود دهی برسد و به چه میزان سود دهی؛ با این حساب هزینه ای که می بایست صرف جذب بازدید از طرق مختلف کنید، مشخص خواهد شد.

مجموع اینها برنامه و طرح شماست که مورد دوم را باید به شرکت طراحی سایت مورد نظر خود بدهید تا بر مبنای آن برای کار شما برنامه ریزی داشته باشد و البته اگر دوست داشتید، قطعاً میتوانید برای بازدهی سایت خود نیز از شرکت مورد نظر (در صورت داشتن صلاحیت) مشاوره و سرویس بخواهید.

اما کلاً توجه داشته باشید بدون برنامه هم میشه استارت زد و البته میشه استارتهای خوب هم زد اما در بسیاری مواقع، داشتن برنامه ای روشن و حرفه ای برای طراحی سایت، صرفه جویی بسیار در وقت، انرژی و پول شما به همراه خواهد داشت.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)

مطالب مرتبط

دیدگاهها: ۱

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *