به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

ساخت سایت با سایت سازها یا برنامه نویسی اختصاصی؟

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۱۹ بهمن ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۰

راه اندازی و ساخت سایت برای کسب و کار تبدیل به یکی از بایدها شده است که پیش از این درباره ی آن زیاد صحبت کرده ایم مثلاً اینجا. اما آنچه کمتر در رابطه با طراحی سایت صحبت شده است، چگونگی اجرای این تصمیم است. اینکه بهتر است برای ساخت سایت خود از سایت سازهای موجود بهره بگیریم یا اینکه به برنامه نویسی روی آورده و همه چیز را از پایه انجام دهیم؟

ساخت سایت با سایت سازها

سایت سازها انواع گوناگون دارند که پیش از این در اینجا معرفی شده اند. هدف ما بررسی انواع سایت سازها نیست که میخواهیم ببینیم چطور میتوان با سایت سازهای مختلف، سایتی مناسب راه اندازی نمود. در این مرحله، نخستین گام تعریف نیازها و انتظارات است. بسیاری از سایت سازهای موجود حقیقتاً مناسب فعالیتهای تجاری حرفه ای نیستند چه به دلیل فقدان امکانات و چه باگهای موجود در آنها.

پس از تعریف انتظارات و امکانات مورد نیاز در سایت خود، می بایست با مشاوری زبده در این زمینه کار خود را استارت بزنید و از وی درباره ی سایت سازهای مختلف کسب اطلاعات نمایید تا بهترین سایت ساز با امکانات مشابه موارد مد نظر شما را معرفی نماید.

در نهایت میتوانید انتخابی ایده آل برای سایت خود داشته باشید. بزرگترین مزیتی که برای ساخت سایت با سایت سازهای موجود میتوان در نظر گرفت، این است که:

  1. صرفه جویی چشم گیری در هزینه ی تمام شده ی طراحی سایت در انتظار شماست.
  2. صد البته مدت زمان مورد نیاز در راه اندازی نیز بسیار کم خواهد بود در قیاس با برنامه نویسی اختصاصی… .

برنامه نویسی و طراحی اختصاصی

حالت دومی که با آن میتوان یک سایت را راه اندازی نمود، برنامه نویسی از پایه است. یعنی مدیر سایت مطابق نیاز خود مبادرت به برنامه نویسی سایت خواهد نمود. این گزینه یک حسن بزرگ دارد و آن اینکه به دلیل اختصاصی بودن برنامه نویسی، امنیت تا حدی بیشتر از حالت اول است البته نه اینکه همیشه اینطور باشد چرا که احتمال بروز خطا از سمت تیم برنامه نویسی نیز وجود دارد و این یعنی سایت میتواند در خطر جدی باشد!

اما در مورد این نوع راه اندازی سایت، سه مسأله مهم دیگر وجود دارد:

  1. هزینه ی برنامه نویسی بالاتر از روش استفاده از سایت سازها است.
  2. زمان بیشتری برای راه اندازی سایت با این روش نیاز است.
  3. برای هر بار توسعه نیاز به برنامه نویس و صرف هزینه ی مجدد خواهید داشت.

 

اطلاعات کلی درباره ی دو روش مختلف و محبوب برای طراحی سایت ارائه شده و اینکه مسیری که طی میکنید، کدام است کاملاً بستگی به شما خواهد داشت… . شخصاً اگر به دنبال راه اندازی سایتی باشم، بعد از مکتوب کردن تمام برنامه هایم برای آن سایت، نمونه های با کیفیت سایت سازها را بررسی میکنم و از بین آنها، سعی میکنم بهترین گزینه که نیاز به کمترین توسعه ی ممکن را دارد، برگزینم و اگر گزینه ی مناسبی نیافتم، آنگاه سراغ برنامه نویسی اختصاصی خواهم رفت.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطالب مرتبط

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *