به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش بازاریابی اینترنتی, بلاگ ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۵

ایمیل مارکتینگ یکی از روشهای محبوب بازاریابی اینترنتی محسوب می شود اما چرا؟ در این پست به بررسی این روش و چند ریزه کاری ساده آن خواهیم پرداخت.

تعریف ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ روشی از بازاریابی است که در آن برای اطلاع رسانی به مشتریان و مشتریان احتمالی، از ایمیل استفاده می شود که البته با نام ایمیل انبوه هم شناخته می شود. در این روش، ایمیل ها در سه ساختار مختلف ارسال می شوند:

۱. ایمیلهای اطلاعاتی

۲. ایمیلهای تبلیغاتی-اطلاعاتی

۳. ایمیلهای صرفاً تبلیغاتی

ارسال هر یک از این ایمیلها، بستگی به هدف فرد از ایمیل مارکتینگ دارد. به نظر خود من ایده آل ترین حالت ارسال ایمیلهای تبلیغاتی – اطلاعاتی است. اما در هر سه نوع ارسال، یک سری قواعد باید رعایت شوند:

 • در تمام ایمیلهای ارسالی می بایست روش لغو عضویت از لیست ایمیل به روشنی به فرد دریافت کننده ی ایمیل نمایش داده شود مثلاً “لغو عضویت” یا “جهت خروج از لیست و عدم دریافت ایمیلهای بعدی، اینجا کلیک کنید” و …. .
 • در تمام ایمیلهای ارسالی می بایست آدرس فرستنده ایمیل، نام و هویت وی و سابجکت ایمیل کاملاً واقعی باشد.
 • از ارسال ایمیلهای حاوی اطلاعات غیرواقعی و فریب دهنده خودداری نمایید.
 • ایمیل ارسالی حاوی آدرس پستی محل بیزینس شما باشد. (اگر مثل بسیاری دیگری در منزل کار میکنید، آدرس منزل خود را درج نمایید.)

قواعد فوق از بایدهایی هستند که در ایمیل مارکتینگ باید رعایت شوند تا از مزاحمت بواسطه ی ارسال اسپم دوری نموده به حقوق سایرین نیز احترام گذاشته باشیم.

چرا ایمیل مارکتینگ؟

چرا در بین انواع روشهای بازاریابی اینترنتی، باز هم باید نیم نگاهی به ایمیل مارکتینگ داشت؟ چرا با وجود این همه بدگویی در رابطه با این روش بازاریابی، باز هم از آن به عنوان یکی از روشهای محبوب و البته سودده نام میبرم؟

۱. در ارسال ایمیل انبوه، تقریباً محدودیت ندارید! میتوانید به افراد زیادی ایمیل بفرستید چرا که ایمیل از وسایل ارتباطی بسیار فراگیر این روزهای جهان است لذا شما تقریباً محدودیتی در ایمیل مارکتینگ از نظر جامعه مخاطبین نخواهید داشت!

۲. هزینه اندکی خواهید داشت. ارسال ایمیل انبوه در مقایسه با سایر روشهای تبلیغات و بازاریابی که حجم مشابه مخاطبین در ایمیل مارکتینگ را شامل شوند، بسیار کم هزینه است.

۳. پیام شما به سرعت به مخاطب میرسد. از زمان ارسال ایمیل تا دریافت آن توسط مخاطب، تنها چند دقیقه زمان نیاز است. روش تبلیغاتی دیگری وجود دارد که در این ابعاد، با این سرعت عمل کند؟

۴. حجم محتوای قابل انتقال. یکی از مهمترین دلایل که در واقع در کنار سه مورد فوق قرار میگیرد تا ایمیل مارکتینگ را منطقی کند؛ با ایمیل می تواند انواع متن، تصویر و فایل را منتقل کرد حال آنکه این نتقال با بسیاری از روشهای تبلیغاتی ممکن نیست و یا در این حجم ممکن نیست.

چطور ایمیل انبوه ارسال کنیم؟

ارسال ایمیل انبوه و در واقع بازاریابی از طریق ایمیل (ایمیل مارکتینگ) راههای گوناگونی دارد:

۱. ارسال از طریق گروههای یاهو و گوگل

۲. اجاره سرور ایمیل (اصلاً منطقی نیست مگر اینکه در تعداد بسیار بالایی ارسال داشته باشد)

۳. استفاده از سرویس دهنده های بین المللی مثل mailchimp.com, getresponse.com, aweber.com و … که ما در WEBRGB از mailchimp استفاده میکنیم. توصیه میکنیم شما هم از همین سایت و همین روش استفاده کنید.

۴. اجاره ی پنلهای ایمیل مارکتینگ و ارسال از طریق نرم افزارها.

مورد ۲ و ۴ را به کل توصیه نمیکنم و بین ۱ و ۳ به نظر من ۳ خیلی منطقی تر است چرا که مخصوصاً برای ایمیل مارکتینگ ایجاد شده است و امکانات بسیار زیادی در اختیار شما قرار میدهد.

با عضویت در خبرنامه ما از طریق فرم تعبیه شده در سمت راست بالا، هر دوشنبه منتظر اطلاعات و مطالب جدید منتشر شده در WEBRGB باشید.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)

مطالب مرتبط

دیدگاهها: ۵

 1. ارسال شده توسط امیر ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ at ۱:۲۴ ق.ظ پاسخ

  مطالب فوق بسیار عالی بود

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 2. ارسال شده توسط ريحانه ۱۰ اسفند ۱۳۹۱ at ۱:۰۳ ق.ظ پاسخ

  درود
  مطالب سایت بسیار مفیدن .استفاده کردم
  ممنون از شما

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
  • ارسال شده توسط بهروز مهندس زاده ۱۰ اسفند ۱۳۹۱ at ۱۲:۱۴ ب.ظ پاسخ

   @ریحانه,
   سلام
   باعث افتخار ماست.
   براتون آرزوی موفقیت میکنم.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 1 vote)

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *