به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

چرا به سیستم مدیریت محتوا نیاز داریم ؟

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۲۵ آذر ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۰

سیستم های مدیریت محتوای وبسایت یا CMS ، یک روش ساده و مقرون به صرفه برای کسب و کار و مدیریت و کنترلی مطالبی که بر روی وبسایت خود ارائه می دهید می باشد . سیستم های مدیریت محتوا در طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی پویا در دسترس هستند ، و به طور کلی شامل یک پسورد حفاظت شده در قسمت دسترسی مدیریت ، یک ویرایشگر سایت HTML و استفاده از آن بسیار آسان است .

سیستم مدیریت محتوا یا CMS انقلابی در راستای ایجاد و کنترل محتوای وبسایت ایجاد کرده است . سیستم مدیریت محتوا به کاربر این امکان را می دهد که بدون نیاز به فراگیری هرگونه کدنویسی HTML یا CSS بتواند خیلی آسان محتوای وبسایت خود را ویرایش و بروزرسانی کند .

سیستم مدیریت محتوا جدید نیست و از گذشته ها در برخی فرم ها به کار رفته است . نمونه آن در اواخر سال ۱۹۹۰ به کار رفته است . اما موضوعی که امروزه در این رابطه جدید است سیستم عامل CMS و طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی است که در سالهای اخیر مشاهده کرده ایم . CMS میتواند شامل بسیاری از موارد باشد مانند سیستم عامل های توسعه دهنده وب مثل Joomla ، Drupal و Mambo که سیستم عامل بسیار محبوب بلاگینگ است .

طیف گسترده ای از برنامه های CMS وجود دارند که در مقیاس کوچک توسعه داده شده اند ، یا برای کمک به فرآیندهای توسعه وب از طریق توزیع تجاری یا شرکتهای توسعه وب می باشد . به عنوان مثال در برخی از سایتها خودشان برنامه های CMS را توسعه می دهند و نیاز به نرم افزارهای پویا در این زمینه ندارند . با استفاده از Joomla ، WordPress و چندین سیستم عامل تجارت الکترونیک، دیگر سیستم مدیریت محتوا را پیاده سازی می کنند .

سیستم مدیریت محتوا می تواند در هر وبسایتی گنجانده شود ، و بهترین سیستم مدیریت محتوا زمانی است که در آغاز طراحی وبسایت برنامه ریزی شود . برنامه های CMS بسیار محبوب شده اند چراکه اغلب سازمان ها از آگاهی پیدا کرده اند و به عنوان ابزاری برای افزایش بهره وری مدیریت سایت از ان استفاده می کنند . همچنین سیستم های مدیریت محتوا در دسترس دارای هزینه ای هستند که نمی شود از آن استفاده کرد .

در واقع می توان این چنین استدلال کرد که هزینه CMS سرمایه گذاری در تعمیر و نگهداری در آینده یک وبسایت است . بازسازی وبسایت زمان چندانی را نمیبرد و در صورت لزوم باید به متخصصین این حوزه مراجعه کنید .

استفاده از  CMSنتایج موثری برای وبسایت دارد .و نتایج آن را در بهنگام کردن مطالب و محتوا مشاهده کرد . بروزکردن مطالب و محتوا با استفاده از CMS بسیار استاندارد تر و کم هزینه تر از وبسایت هایی است که از این سیستم استفاده نمی کنند .

منبع

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطالب مرتبط

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *