به شرکت طراحی سایت WEBRGB خوش آمدید.
آماده پاسخگویی هستیم: 4334 451 0936

چرا php؟

ارسال شده توسط: در بخش : آموزش طراحی و مدیریت سایت, بلاگ ۲۶ آذر ۱۳۹۱ دیدگاهها: ۰

Php چیست و چرا باید به آن توجه کنیم؟ Php یک زبان برنامه نویسی است که برای ایجاد صفحات داینامیک وب توسعه داده شده است. به عبارت تخصصی تر یک اسکریپت در قسمت سرور می باشد. server – side به این معناست که برروی سرور کار می کند و به عنوان مخالفی بر روی سرویس گیرنده اجرا می شود (به عنوان مثال مرورگر) مانند اپلت های Javascript و Java. اسکریپت به این معناست که php از مفسر و مترجمی در صفحات داینامیک به عنوان مخالف برای زبانهای کامپایل شده مانند C و C++ استفاده کند. زبان های برنامه نویسی دیگری نیز در این راستا وجود دارند مانند Perl ، Python و Ruby.

اما چرا با وجود تنوع گسترده زبانهای برنامه نویسی باید از php استفاده کنیم دلایلی دارد که در زیر بررسی می کنیم:

۱. Php تنها زبانی است که به طور خاص برای صفحات داینامیک وب طراحی شده است، و همچنین شما می توانید به راحتی با آن کار کنید و وظایف مربوطه مانند تجزیه و تحلیل داده ها، ارسال ایمیل و غیره را انجام دهید.

۲. در حال حاضر بیشتر پلن هاستینگ ها با php نصب شده اند، بنابراین دیگر نیازمند آن نیست که شما نگران مفسر و مترجم در حال اجرای php باشید. فقط نیازمند آن است که اسکریپت خود را ایجاد کنید و به راه خود ادامه بدهید.

۳. جامعه بزرگی از کاربران php وجود دارد و همچنین پروژه های بزرگ در حال اجرا هستند که مبتنی بر php می باشند. در نتیجه شما می توانید برای کمک گرفتن و نمونه برداری از آنها استفاده کنید.

در واقع php بهترین زبان نیست بلکه مانند هر زبان دیگر ویژگی های خودش را دارا می باشد، اما استفاده از php بسیار آسان تر است و شما به راحتی می توانید آن را یاد گرفته و پیاده سازی کنید.

اجرای برنامه php خود:

قبل از اجرای اسکریپت php خود می بایست مترجم php را بر روی سیستم خود نصب کنید.

اولین برنامه شما : Hello Word

اولین برنامه شما در هر زبانی باید بسیار ساده باشد به عنوان مثال نشان دادن پیام ” Hello World” در صفحه نمایش که فرمت آن در php به این صورت می باشد:

<?php

echo “Hello World”;

?>

تمام اسکریپت های php با <?php آغاز و با ?> تمام می شود. به یاد داشته باشید که همیشه اسکریپت شما باید از این قاعده پیروی کند در غیر این صورت برنامه شما اجرا نمی شود .

رشته های PHP :

یک رشته چیزی بیشتر از دنباله از کاراکترها نمی باشد. از زمانی که صفحات وب شامل متون بسیاری گردد شما باید از رشته php بسیار استفاده کنید. رشته ها در php می توانند با یک کوتنشن یا دو کوتنشن نوشته شوند که فرق بسیاری را ایجاد نمی کند.

متغیرهای php :

این مورد می تواند برای برخی از داده ها مورد استفاده قرار گیرد که با $ sign همراه است.

<?php

$x = 10;

$y = 20;

echo $x + $y;

?>

Php به طور داینامیکی یک زبان نوع دار است بدان معنا که برای متغیرها وجود نوع خاصی لازم نمی باشد. بدان معنا که به عنوان مثال یک متغیر یکسان می تواند شروع به نگه داشتن عدد صحیح بکند و بعد از آن از یک رشته نگه داری کند.

ترکیب متغیرها و رشته ها:

در واقع وجود دو کوتیشن به معنای وجود متغیر گسترش رشته ها در داخل آن ها می باشد.

الحاق رشته:

یکی دیگر از نکات مهم الحاق رشته ها می باشد. در برخی مواقع شما نیاز به آن دارید که دو رشته را به هم ملحق کنید که به وسیله یک نقطه می توانید این کار را انجام دهید.

در ادامه با مقالات بیشتری پیرامون php در خدمت شما خواهیم بود… .

منبع

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

مطالب مرتبط

نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *